Egy önmagát csak „Polish Underground”-nak nevező hackercsoport, az új szoftverkalózkodás visszaszorítására törekvő jogszabályok elleni tiltakozásképpen hétfőn elérhetetlenné tette a lengyel kormány hivatalos honlapját. Az incidens vélhetően annak a támadássorozatnak része, amelyet az Anonymous csoport indított olyan hivatalos kormányzati weboldalak ellen, mint a lengyel elnök, a miniszterelnök vagy a parlament oldala. A hackercsoport szintén az új „hamisítás elleni kereskedelmi megállapodás” (Anti-Counterfeiting Trade Agreement – ACTA) ellen tiltakozott. Az önjelölt jogvédők haragját az váltotta ki, hogy kiderült, Lengyelország a színfalak mögött egy új, több oldalú megállapodást készül aláírni, amely nemzetközi szabályozásokat állítana fel az szellemi tulajdon védelme érdekében.
Hogy mi felé halad a világ, jól szemlélteti egy kolorádói ítélet. Az amerikai állampolgárok ugyanis kötelezhetőek arra, hogy rendőrségi nyomozás esetén feloldják a titkosítást a tőlük lefoglalt merevlemezekről, illetve számítógépes eszközökről, hogy azt a hatóságok bizonyítékok után kutatva átvizsgálhassák. Precedens értékű ítélet született tegnap egy kolorádói bíróságon, mikor is Robert Blackburn szövetségi bíró kötelezett egy női vádlottat arra, hogy oldja fel a tőle lefoglalt laptopban található merevlemez titkosítását legkésőbb február 21-ig, vagy elítélhetik a bíróság megsértéséért. Blackburn bíró úgy látja, hogy ítélete nem sérti az amerikai alkotmány ötödik kiegészítését, mely szerint senki nem kötelezhető arra, hogy maga ellen tanúskodjon.
Ha harc, hát legyen harc! Egy vélhetően az Anonymous csoporttal kapcsolatban álló hackercsapat néhány, a weboldalukhoz köthető sérülékenységet kihasználva megszerezte 80, az amerikai T-Moblile-nál dolgozó alkalmazott adatait és nyilvánosságra is hozta azokat. Az önmagukat TeaMp0isoN néven emlegető csapat a dolgozókhoz tartozó neveket, email címeket, telefonszámokat és jelszavakat a Pastebin oldalon hozta nyilvánosságra. Hozzátették, a jelszavakat az adminisztrátor vélhetően kézzel adta a felhasználóknak és ő maga is ezeket használta. A csoport a T-Mobile weboldaláról egy SQL befecskendezéses sérülékenység kihasználásával jutott hozzá az adatokhoz – írja a cert.hu.