Az elmúlt időszak két hazai meghatározó IT-biztonsági biztonsági eseményén a HP által elvégzett kérdőíves femérés] arra mutatott rá, hogy csak a válaszadó IT-biztonsági szakemberek fele (52 százalék) gondolja azt, hogy a vállalata IT szervezete felkészült egy jelentősebb kibertámadásra.
A felmérés rámutatott arra is, hogy a megkérdezésben résztvevő vállalatok mintegy fele (47 százalék) nem rendelkezik hivatalos IT-kockázatkezelési stratégiával, illetve csak most alakítja ki azt.
Arra a kérdésre, hogy a bevált preventív intézkedések közül melyeket alkalmazzák a vállalatok a leginkább, a megkérdezettek 85 százaléka jelölte meg az anti-vírus, anti-spyware, anti-spam típusú megoldások használatát, 91 százalékuk a tűzfal-, UTM-típusú eszközök alkalmazását, míg 65 százalékuk a hálózati-hozzáférés menedzselését jelölte meg a vállalatnál alkalmazott preventív IT-biztonsági intézkedés gyanánt.
Egy, a HP megbízásából, a Ponemon Institute által a közelmúltban elvégzett kutatás („A kiberbűnözés költsége, 2012”) szerint a legnagyobb költséggel járó kibertámadások hátterében továbbra is a kártékony kódok, a szolgáltatásmegtagadás, az ellopott vagy eltérített eszközök vagy a rosszindulatú belső munkatársak állnak. Ezek az okok együtt több mint 78 százalékkal részesednek a kiberbűnözés egy szervezetre vetített éves költségéből.
Biztonságiintelligencia-platformjával (HP Security Intelligence Platform) a HP új alapokra helyezi a nagyvállalatok biztonsági környezetét. A fenyegetések vizsgálatának eredményeit a biztonsági események és sérülékenységek összefüggéseivel ötvöző megoldások használói az IT-működés, az alkalmazások és az infrastruktúra minden területét lefedő biztonsági intelligenciához juthatnak hozzá.