Az Anonymous hackercsoport egy Twitter-közleményben elismerte, hogy tagjai tévedésből támadták meg a japán földhivatal Kasumigaurában található kirendeltségét – miután a fordítás nehézségei miatt összekeverték az Ibaraki kormányzóságban található települést a Tokió külvárosának számító Kasumigaseki kerülettel. (A tengerek és óceán határolta Japánban gyakoriak a kasumi, azaz ködpára elnevezésű helységnevek.)
Mint kiderült, az anarchista nézeteket valló online aktivisták az ellen kívántak tiltakozni, hogy a japán kormány a megnövekedett nyári villamosenergia-igény kielégítése céljából elrendelte néhány, a Fukusima Daaichi atomerőmű katasztrófáját követően leállított reaktorblokk újraindítását. Az ellenzők szerint azonban a tavaly tavaszi földrengés és szökőár pusztítása a bizonyíték arra, hogy a szigetországnak nem szabad az ipari érdekek és a légkondicionálás kényelme miatt kockázatot vállalnia a radioaktivitással.
Az Anonymous hackerei ennek az üzenetnek a közvetítésére szemelték ki célpontnak a számos japán kormányhivatalnak otthont adó Kasumigaseki kerületet, amelynek feltört és elcsúfított weblapján a magasított védőgátakat és földrengésálló személyzeti létesítményeket még mindig nélkülöző Ói Kanszai atomerőmű újraindítása ellen kívántak tiltakozni – ehelyett azonban a mintegy 80 km-rel északabbra fekvő Kasumigaurát találták meg a kibertérben.
A kavarodást fokozta, hogy az Anonymous közösség párhuzamosan más okból is támadott japán intézményeket, például a Legfelsőbb Bíróság és a Pénzügyminisztérium honlapját – amelyeket elsősorban felelősnek tartanak az egyenrangú fájlcserélés visszaszorítását célzó új törvények túlzott szigorúságáért. Az online aktivisták szerint a P2P alapú, ingyenes zene- és filmletöltés üldözése akár 2 évre börtönbe vethető bűnözőkké teszi az „ártatlan” netezőket, miközben semmi sem történik a szerzői jogi rendszer modernizálása érdekében — írja a Vírushiradó.hu.