A munkavédelem, és -biztonság, valamint a környezettudatos vállalatirányítás globális „nagyágyúinak” részvételével rendeznek nemzetközi konferenciát szeptemberben Budapesten – tudta meg a Biztonságpiac.hu. A rendezvény egyik célja, hogy hazánk hidat képezzen a nyugati (munkavédelmi és vállalatirányítási) tapasztalatok, valamint a keleti (befektetési) lehetőségek között.
A munkavédelem, és -biztonság, valamint a környezettudatos és fenntartható vállalati működés lesz a központi témája annak a budapesti konferenciának, amelyre a magyarországi szervezők számos nagyvállalat szakemberei mellett az érintett témakörök legnevesebb képviselőit hívták meg.
Mint azt érdeklődésünkre Géczi Rudolf, a konferenciát szervező Alemona Hungary Kft. képviselője elmondta: a globális válság elmélyülésével határozott nemzetközi trenddé vált, hogy a nyugati befektetők figyelme a feltörekvő piacok felé, az új befektetési és üzleti lehetőségek felé fordult.
A válság szerencsés helyzetet eredményezett – fogalmazott Géczi. A szakértő szerint ugyanis a nyugati, elsősorban angolszász vállalati-üzleti modellek szerint működő cégek tapasztalatukat, kifinomult üzleti struktúráikat szeretnék meghonosítani a mindeddig kiaknázatlan lehetőségeket rejtő (feltörekvő) piacokon.
A 2012. szeptember 27-29. között Budapesten megrendezésre kerülő konferencia előadóit a szervezők éppen ezért úgy választották ki, hogy a terület legnagyobb nevű, illetve legelismertebb képviselői mellett szót kapjanak a magyar közönség számára kevésbé ismert, viszont a szakmában komoly tapasztalattal és nagy tekintéllyel rendelkező előadók, szakemberek is.
A „Redefining Environmental Health and Safety (EHS) in Emerging Markets” konferecia előadói között található Todd Conklin, az amerikai Los Alamos-i nemzeti kutatóintézet vezető tanácsadója, aki gyakorlati kutatóként az emberi viselkedés és a munkavédelmre összefüggéseit vizsgálta, valamint a téma úttörőjeként világszerte példaértékűnek tekintett elméleteket dolgozott ki. A budapesti rendezvényen előadást tart a munkabiztonsági folyamatok elismert európai szakértője, Christian Jochum is, aki elévülhetetlen érdemeket szerzett a tudományterületen elméleti és szabályozási szempontból egyaránt.
A konferencia kiemelt vendégei között lesz Ahmed Al-Jaafar, a Saudi Aramco olajvállalat munkavédelmi szakértője, aki az elmúlt években Szaúd-Arábia legnagyobb olajmezőjének kiépítését – egy több mint 40 ezer fős projektet – felügyelte. Ugyancsak az olaj-, illetve energiaiparból érkezik Roman Gavrilov is: a Shtokman AG EHS-igazgatója Oroszország jelenlegi legnagyobb olaj- és gázberuházásának a munkavédelmi technikai vezetője. A szeptemberi rendezvényen előadást tart Dave Henderson, az angolszász munkavédelmi kultúra jeles képviselője is: a brit szakember számos beruházás munkabiztonsági felelőse volt az arab, illetve az afrikai térségben, így komoly tapasztalatokkal rendelkezik a nyugati befektetői világ és a keleti beruházási környezet találkozása terén.
Az elmúlt hónapokban világossá vált, hogy Európát különösen érzékenyen érintette a gazdasági válság, így a befektetői figyelem egyértelműen a feltörekvő piacok felé fordult – mondta a konferenciát szervező cég igazgatója. Géczi Rudolf szerint Magyarországnak különleges szerepe van egyrészt a régióban, másrészt a nyugati és a keleti világ találkozásában. Hazánk Európai Uniós csatlakozását követően komoly tapasztalatokra tettünk szert a jogharmonizáció terén, mindez pedig több mint tízéves előnyt jelent a kelet-európai régió országaihoz képest. Ennélfogva, Magyarország egyfajta hidat képezhet az angolszász vállalati kultúra és a keleti befektetési környezet között. A szeptemberi EHS-konferencia szervezői szerint hazánk számára a „munkavédelmi interfész” funkció a legideálisabb szerep ebben a folyamatban.
Forrás: Biztonságpiac.hu