Telefonon tárgyalt egymással Ukrajnáról Putyin, Emmanuel Macron francia államfő és Olaf Scholz német kancellár – közölte Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.
„Folytatták Ukrajna témájának megvitatását” – mondta Peszkov, aki egyéb felvilágosítást nem adott a megbeszélésről. A TASZSZ meg nem nevezett német kormányzati forrásra hivatkozva azt írta Berlinből, hogy a német és a francia vezető azonnali fegyvernyugvást sürgetett Oroszországtól. A tájékoztatás szerint Macron és Scholz ragaszkodott hozzá, hogy a válság megoldását mindenképpen ukrán-orosz tárgyalás révén kell elérni.
Igor Konasenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője csütörtöki hadijelentésében 2911 ukrán katonai infrastrukturális létesítmény, továbbá 97 repülőgép, 107 pilóta nélküli légi jármű, 141 légvédelmi rakétarendszer, 86 radarállomás, 986 harckocsi és páncélozott harcjármű, 107 rakéta-sorozatvető, 368 tüzérségi ágyú és aknavető, valamint 749 darab speciális katonai jármű megsemmisítéséről számolt be.
Az orosz kormány csütörtökön meghatározta azoknak a korábban külföldről behozott áruknak és berendezéseknek a listáját, amelyeknek stabilizációs okokból ideiglenesen tilos elhagyniuk az országot. A felsorolásban technológiai, távközlési, orvosi berendezések, járművek, mezőgazdasági gépek, elektromos berendezések vannak. A lista több mint kétszáz tételből, köztük vasúti kocsikból és mozdonyokból, konténerekből, turbinákból, fém- és kőmegmunkáló gépből, monitorokból, kivetítőkből, konzolokból és panelekből áll. A korlátozás egyes faanyagokra is kiterjed. Az Eurázsiai Gazdasági Unió tagállamaira, valamint – Abházia és Dél-Oszétia kivételével – az egész világra érvényes korlátozás 2022 végéig érvényes.
A moszkvai Seremetyjevo nemzetközi repülőtér közölte, hogy március 15-től felfüggeszti D termináljának működését.
Putyinhoz utazott közvetíteni a hű barát
Moszkvába utazott Gerhard Schröder volt német kancellár, hogy megpróbáljon közvetíteni Putyinnál az Ukrajna ellen indított háború ügyében – jelentette a Politico. Schröder az ukrán fél kérésére keresi fel a barátai közé tartozó orosz elnököt. A Politico írta meg azt is, hogy a volt kancellár körül állami alkalmazottként dolgozó stáb mind a négy tagja felmondott, mert vállalhatatlannak ítélte Schröder véleményét az Ukrajna elleni orosz támadásról. A volt kancellár az egyik írásában ugyan elítélte a háborút, de hozzátette, hogy „mindkét fél hibázott”, a NATO pedig a hidegháború után véghezvitt keleti bővítéssel provokálta Moszkvát. A Német Szociáldemokrata Párt (SPD) visszavonult politikusa és egykori elnöke azután ítélte el nyilvánosan Oroszország háborúját Ukrajna ellen, hogy hetekig bírálatok özöne zúdult rá az orosz energiaiparban betöltött vállalati tisztségei miatt, amelyekről továbbra sem mondott le.