Az Anonymus megszerezte egy szövetségi nyomozó 38 000 email-jét. Valószínűleg történetének egyik legnagyobb fogását könyvelheti el az Anonymus azokkal a megszerzett e-mail-ekkel, amelyeket az Igazságügy Minisztérium Kiber-bűnözési részlegénél dolgozó egy magasrangú ügynök két feltört Gmail fiókjából szereztek meg. A pastebin-re feltett információk szerint rendkívül személyes, valamint a kiber-bűnözéssel foglalkozó rendőri szervek eljárásaival kapcsolatban rendkívül kínos információk kerültek napvilágra.
Hackerek feltörték a Virginia Commonwealth University két szerverét és lehetséges, hogy hozzájutottak 176 000 az egyetem és a VCU egészségügyi rendszerében található dolgozó, tanuló és beteg társadalombiztosítási számához. A szervereken található gyanús fájlokra október 24-én egy rutin ellenőrzés során bukkantak rá. A szervereket azonnal lekapcsolták és megkezdték az eset kivizsgálását. A sérülékenységet azóta befoltozták és az üzemeltető állítja az érintett szerverekről nem szivárogtak ki személyes adatok. A nyomozás során kiderült, hogy a behatolók az első szerveren található sérülékenységen keresztül jutottak be a második szerverre, amely a társadalombiztosítási számokat és bizonyos esetekben születési dátumokat és elérhetőségeket tartalmazta, de a hackereknek csak arra volt idejük, hogy két engedély nélküli fiókot létrehozzanak, mielőtt a behatolást felfedezték volna.
November eleji híradások szerint több, mint 16 000 finn állampolgár személyes információi szivárogtak ki egy fáljmegosztó weboldalon keresztül. A kiszivárgott fájlok számos másolata kering azóta az interneten. A bizalmas adatok között TB számok, címek, telefon számok és e-mail címek szerepelnek. A finn infokommunikációs felügyeleti szervezet, a Ficora azt tanácsolja azoknak, akiknek adatai kiszivárogtak, hogy ne próbáljanak meg egyedül intézkedni az ügyben. A Ficora hálózati és biztonsági vezetője, Erka Koivunen elmondta, az illetékes szervezet minden érintettel fel fogja venni a kapcsolatot, várjanak türelemmel – írja a cert.hu
A legrosszabb jelszavak top 25 listáját maga a jelszó, vagyis angolul ‘Password’ szó vezeti. A gyenge jelszavak használata még kiszolgáltatotabbá teszi a felhasználókat a hackereckel szemben. A listán a második helyezett az „123456” számsor, amelyet szintén rengetegen használnak e-mail és Facebook hozzáférésükhöz. A legkönnyebben megfejthető jelszavakról az amerikai jelszó karbantartó alkalmazás gyártója a SplashData készített felmérést. A világ egyik legnépszerűbb közösségi oldala a Facebook szerint a napi több egy milliárd belépésből legalább 600 000 olyan kísérlet, amelyben hackerek próbálják meg a felhasználók adatait megszerezni jelszavuk kitalálásával.