A modern haderő fejlesztése és Magyarország biztonságának garantálása csak a legfejlettebb eszközökkel érhető el. A Párizsban aláírt szándéknyilatkozat értelmében francia gyártmányú légvédelmi rakétákat fog Magyarország beszerezni a jövőben.
A Honvédelmi Minisztérium a közleményében idézte Szalay-Bobrovniczky Kristófot, aki hangsúlyozta: Magyarországnak lépést kell tartania a technológiai újításokkal. Hozzátette: a magyar kormány folyamatosan keresi az új megoldásokat és a legjobb haditechnikai eszközöket Magyarország és a magyar emberek biztonságáért. A honvédelmi miniszter Sébastien Lecornu francia védelmi miniszter meghívására vett részt az 54. alkalommal megrendezett a Le Bourget-i nemzetközi légibemutatón és kiállításon.
A tárcavezető elmondta: Magyarországnak az erős és elszánt haderő felépítése mellett olyan modern, csúcstechnológiát képviselő védelmi eszközökre van szüksége, mint például a nyáron beérkező Airbus 225M többcélú helikopterek. A beszerzések mellett a védelmi ipar fejlesztése adja meg azt a hátteret, amellyel a Magyar Honvédség „teljes értékűen képes megfelelni a 21.századi elvárásoknak”.
Szalay-Bobrovniczky részt vett Párizsban az európai államok légvédelmi konferenciáján, amelyen Emmanuel Macron francia elnök is beszédet mondott, s ezen a rendezvényen írták alá a szándéknyilatkozatot. A nyilatkozatot Magyarországon kívül Belgium, Észtország, Ciprus, Franciaország is aláírta. Macron a beszédében külön kiemelte a légvédelem fontossága mellett az európai védelemipar jelentőségét. „Magyarország ezen a téren jól teljesít, a védelemiparunk fejlődik. A békéhez erő kell, folytatjuk a munkát” – hangsúlyozta Szalay-Bobrovniczky Kristóf
A Mistral célkövető föld-levegő rakétát az európai multinacionális vállalat, az MBDA gyártja (A társaság ulajdonosai: Airbus, BAE Systems, Leonardo). A francia SATCP rakétán alapuló eszköz fejlesztését 1974-ben kezdték el, első változatát 1988-ban rendszeresítették a francia hadseregben, a célpontokat hat kilométeres távolságig tudja csak elérni. Franciaország az európai álláspontok összehangolása céljából szervezte a párizsi légvédelmi konferenciát, miután Németország októberben elindította a légvédelmi európai kezdeményezést (Euro Sky Shield) 17 ország részvételével, de azt sem Franciaország, sem Olaszország, sem Lengyelország nem támogatta. Az elképzelés német (Iris-T), amerikai (Patriot) és izraeli (Arrow-3) légvédelmi rendszerek vásárlása.