Sok jele lehet a magabiztosság látszatának, ami hat az önbizalmunkra. A megjelenésünk minden alkotóeleme árulkodik arról, hogy mennyire vagyunk határozottak és összeszedettek. Az első benyomásnál ez megpecsételheti a további kapcsolatot.
A kiválasztott ruha, a frizura, a kiegészítők, a viselt színek számos módon mesélhetnek rólunk anélkül, hogy megszólalnánk. Emellett pedig a testbeszédünk is árulkodik helyettünk, látszik például a szorongás is, ezért nagyon fontos, hogy erre odafigyeljünk.
Sok esetben van olyan élethelyzet, amikor annak ellenére, hogy nem tartjuk magunkat annak, mégis magabiztosnak szeretnénk látszani. A gesztusainkkal pedig komoly lépéseket tehetünk ennek érdekében. Főleg akkor, ha ismerjük azokat az apró trükköket, amik mások felé beszédesebbek, mint mi magunk.
Mitől tűnhetsz magabiztosnak?
A mai világban a feszengés hátterében sok minden állhat. Az önbizalomhiány is ezek közé sorolható, ami komoly terhet ró a mindennapjaink kihívásaira. A Tudatosság Klub szorongás elleni küldetése is ezért hívta életre a megoldási lehetőségeket, amikkel fejleszthető az önbizalom.
Sokan még mindig azt gondolják, hogy a külső megjelenés és a testbeszéd nem felel a magabiztosság látszatáért, azonban ez téves. Rengeteg apró gesztus tanúskodhat arról, hogy valaki mennyire viseli az asszertivitás jegyeit.
Ennek szolgálatában pedig 7 apróság is állhat.
- Mindig nézz előre
Az önbizalomhiányos emberek mindig a földet vagy az asztalt nézik. Ehelyett nézz előre, és járj inkább emelt fővel, így a szorongás is csökkenthető. Sokkal határozottabb kiállást eredményez az emelt tekintet.
- Mindig húzd ki magad
A helyes testtartás nemcsak egészségügyi szempontból előnyös, hanem a magabiztosság látszatát is kelti. Tekintélyt és kiegyensúlyozottságot sugároz az egyenes tartás, ami magabiztos megjelenést eredményez.
- Ne legyenek zárva a lábaid
A vállszélességű terpesz és a nyitott lábfejek egyrészt lazasággal, másrészt pedig magabiztossággal ruháznak fel. A zárt lábakkal védekező pozícióba helyezed magad, ami kifelé is látszani fog.
- A tenyered nézzen felfelé
A felfelé fordított tenyér az őszinteség egyik finom jele, főleg akkor, ha lassú és nyugodt mozdulatokkal párosul.
- Ne rejtsd el a kezeidet
Zsebre tett kézzel azt üzened a másik félnek, hogy bizonytalan vagy. Mindig maradjanak láthatóak a kezeid. Fontos az is, hogy ne fond karba a kezed, mert az elutasító hatást kelt a másik félben.
- Fontos a szemkontaktus
Egy határozott ember képes arra, hogy a másik szemébe nézzen, az ellenkezője pedig az önbizalomhiányról árulkodik. Érdemes gyakorolni, mert nagyon fontos a beszélgetés során, ha egymás szemébe néztek.
- Mindig maradj érdeklődő
Nem kell állandóan csacsogni, mert az azt tükrözi, hogy leplezni szeretnél valamit, jelen esetben az önbizalomhiányt. Ehelyett inkább figyelj a beszélgető partneredre, így egyrészt érdeklődőnek tűnsz, másrészt magabiztosnak.
Minden szempontból érdemes odafigyelni a gesztikulációra és a testbeszédre, mert a legapróbb mozdulat is tanúsíthatja a belső érzelmi világunkat.