Kötelező kiegészítő képzésen kell résztvenniük a magyarországi vagyonvédelmi dolgozóknak 2013-ban – értesült a Biztonságpiac.hu. A szakmában „120-as törvényként” ismert jogszabály módosítása – és a kapcsolódó végrehajtási rendelet – alapján, számításaink szerint a magánbiztonsági ágazat szereplői jövőre összesen mintegy kétmilliárd forint többletkiadással szembesülhetnek.
A magyarországi vagyonőröknek jogszabályban előírt, vagyis törvényileg kötelező továbbképzésen kell résztvenniük 2013-ban – tudta meg a Biztonságpiac.hu. Mint azt Eiselt György, a Belügyminisztérium jogszabály-előkészítő és koordinációs főosztályának vezetője egy szakmai fórumon a közelmúltban elmondta: a magánbiztonságról és vagyonvédelemről szóló 2012. évi CXX. törvény – amelyet a szakmában csak „120-as törvényként” emlegetnek – 2013 januárjában hatályba lépő módosítása minden rendészeti tevékenységet végző, közfeladatot ellátó dolgozót érint a rendőröktől a tűzoltókon, vadászokon és halőrökön át a biztonsági őrökig.
A törvénymódosítás értelmében a kiegészítő, egyébként OKJ-s akkreditált képzést 2013. december 31-ig kell elvégezniük a vagyonőröknek, 2014. január 1-jétől a tanfolyam elvégzését hatóságilag ellenőrzik. Abban az esetben, ha a vagyonőr nem tudja igazolni, hogy elvégezte a kötelező, szakmai tudását felfrissítő oktatást, kétszeresen büntethetnek az ellenőrök. Büntetést kap egyrészt a dolgozó, de retorzióra számíthat az őt alkalmazó biztonsági cég is.
A magánbiztonsági vállalkozások egyik szeme örül, a másik sír – összegezhető a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara (SZVMSZK) véleménye a képzés kapcsán. Örül a vagyonőröket tömörítő szakmai kamara annak, hogy az állam végre a rendvédelmi struktúra részeként tekint a magánbiztonsági ágazatra, és a törvénymódosítással tulajdonképpen elismeri, hogy a biztonsági őröknek is szerepük van a közrend és a biztonság fenntartásában. (Az összesen 40 órás kötelező oktatás célja, a biztonsági őrök tudásának felfrissítése, az ismeretek bővítése abban a kontextusban, hogy a biztonsági őr mintegy képes legyen definiálni önmagát a közrendvédemi „infrastruktúrában” és hierarchiában.)
Másrészről azonban komoly indulatokat keltett a rendelkezés a magánbiztonsági piacon, hiszen a továbbképzési kötelezettség egyelőre beláthatatlan terheket ró a szakmára, elsősorban a vagyonvédelmi vállalkozásokra – a szakmában tehát nem egységes a képzés megítélése . Míg az SZVMSZK szakmailag megindokolhatónak tartja a képzést, és nyilvánvalóan a vagyonőri képzés lebonyolítójaként anyagilag és szakmailag is sokat profitálhat a kezdeményezésből, addig a magánbiztonsági ágazat további reprezentatív szervezetei nem értenek egyet a kötelező kiegészítő oktatással. Információink szerint szinte valamennyi magánbiztonsági érdekvédelmi szervezet megfogalmazott valamilyen kifogást a kötelező központi továbbképzéssel kapcsolatban.
Eltörölné, vagy hosszabb távra elhalasztaná a kötelező kiegészítő képzést például három nagy, reprezentatív magánbiztonsági szervezet is. A Magánbiztonsági Ágazati Párbeszédbizottsága (MBÁPB), a Magyar Biztonsági Vállalkozások Munkaadói Szövetsége (MBVMSZ), és a Vagyonvédelmi Szakszervezetek Szövetsége (VSZSZ) arra hivatkozik, hogy a képzésen már túl van minden biztonsági őr, ráadásul a kiegészítő képzés nem olcsó eljárás és OKJ-s képzés után a kiváltott vagyonőr-igazolvánnyal mindenki rendelkezik. A szervezetek hangsúlyozzák, a BM rendelettervezetében megfogalmazott „képzés” és a vizsga díja a köztisztviselői illetményalaphoz igazodik , arról nem is beszélve, hogy a képzést ötévente meg kell ismételni. A rendelettervezet korábbi változatai alapján a vagyonőröket jelentősen megterhelő képzési díjak szerepeltek – az egyik korábbi változat még 24 ezer forintos képzési és 5 ezer forintos vizsgadíj szerepelt. Igaz, ehhez képest a 2013 januárjától hatályos BM-rendelet már felére csökkentett képzési és vizsgadíjat határoz merg.
A 2012. december 14-én a Magyar Közlönyben megjelent végrehajtási rendelet a mindenkori kormánytisztviselői alaphoz viszonyítva határozza meg a képzés díját. Számításaink szerint így a képzés díja 12 ezer forint, a vizsga díja pedig 2,500 forint körül alakul majd.
A reprezentatív szervezetek kifogásolják, hogy a vagyonvédelmi szakma tényleges szereplőit, a munkaadókat és a munkavállalókat, illetve a képviseletükre jogosult szervezeteket a szaktárca nem kérdezte meg a jogszabály előkészítése során. Igaz, a kormány meghallotta a szakmai testületek véleményét, és a végleges BM-rendeletben a tervekhez képest 50 százalékkal csökkentett képzési díjak szerepelnek. Mindazonáltal az MBÁPB-nek az az álláspontja, hogy az eljárási rend ellentétes volt a 2009. évi LXXIV. számú , az ágazati párbeszéd bizottságokról és a középszintű szociális párbeszéd egyes kérdéseiről szóló törvény rendelkezéseivel, tekintettel arra, hogy az egyeztetéseknél elmaradt a bizottság érdekvédelmi és érdekképviseleti jogainak érvényesülési lehetősége.
A szervezetek szeretnék tehát, ha a BM felülvizsgálná a továbbképzés szükségességét. Álláspontjuk szerint semmi sem
indokolja a központi továbbképzést. Mindemellett tévesnek tartják azt az álláspontot is, miszerint a magánbiztonsági ágazat rendészeti feladatokat lát el, erre ugyanis nincsenek jogosítványai. A vagyonőrök nem használhatnak „kényszerítő eszközt”, amire ma divat hivatkozni a „képzések” megvalósulása, a kényszerfizettetések indoklásául – olvasható a szervezetek által jegyzett, a BM-nek címzett állásfoglalásban.
A MPBÁB, az MBVMSZ és a VSZSZ ugyanakkor azzal érvel, hogy a piac a képzést nem fizeti meg, hiszen a megbízói oldal nem rendészeti , hanem vagyonvédelmi tevékenységre szerződött a vagyonvédelmi vállalkozásokkal. A megbízók magánjogi szerződések alapján szolgáltatást vásároltak, amelyben saját jogukat engedik át a vagyonvédelmet végzőknek a vagyonuk védelme érdekében. A megbízói kör saját védelmét fizeti meg a szolgáltatási díjban, amelynek meghatározásakor nem számoltak, és nem is számolhattak más feladattal, és természetesen a kapcsolódó többletkiadásokkal sem. A megbízói oldal és a vagyonvédelmi munkáltatók, saját jól felfogott érdekükben jelenleg is folytatnak továbbképzéseket. Például a fegyverrel szolgálatot teljesítő személy vagyonőrök egy évben négy alkalommal vesznek részt a jogszabály erejénél fogva lőgyakorlaton. Az egyes szolgálat ellátási helyekre való speciális felkészítést jelenleg is a munkáltatók végzik a megbízói kör igényeinek megfelelően évi, vagy ennél nagyobb gyakoriságú rendszerességgel. A munkavállalói felkészítés tehát jelenleg is folyamatos úgy a jogszabályok, mind a technikai eszközökkel kapcsolatos ismeretek tekintetében.
A magánbiztonsági szervezetek aggodalma érthető, hiszen lapunk számításai szerint mintegy kétmilliárd forintos többletkiadást jelent az ágazat számára a kötelező központi továbbképzés. A kalkuláció során abból indultunk ki, hogy a képzés ára a vizsgadíjjal együtt 14 500 forint, amelyet 55 ezer vagyonőrnek kell befizetnie. Ez összesen 797,5 millió forintos díjbevételt jelent az államnak. Nem szabad ugyanakkor elfeledkezni arról, hogy a képzésen résztvevő vagyonőr hiányozni fog a munkából, és ha a nyers számoknál maradva is minden dolgozót csak 40 órát kell helyettesíteni, az a garantált bérminimumból kiindulva dolgozónként 21 400 forintos többletköltséget jelent a munkáltatónak – csak a bérek szintjén. A munkáltatókat így összesen 1,177 milliárd forint többletkiadás terheli meg, összességében tehát 1,974 milliárd forint pluszkiadással számolhat a magánbiztonsági ágazat egésze – munkaadói és munkavállalói oldal együttesen.
A kötelező képzés egyik célja, hogy a szakmai jogosultságok átláthatók legyenek valamennyi vagyonőr számára, mindezen keresztül pedig a polgárok számára is egyértelmű legyen, hogy adott esetben az a biztonsági őr, akivel szemben állnak, voltaképpen közfeladatot lát el.
A kötelező központi kiegészítő képzés részletes szabályozását a 2012. december 14-én megjelent BM-rendelet tartalmazza, amely elérhető a Magyar Közlöny online felületén – ezen a linken.
Az ördög persze a részletekben rejlik, így a 120-as törvény módosításához kapcsolódó végrehajtási rendeletből derül ki számos fontos információ. Többek között az is, hogy kik kaphatnak felmentést a képzés alól, az pedig már a korábbi egyeztetéseken is szóba került, hogy a szakirányú felsőoktatási képzésben résztvevő rendőrök, katonák, tűzoltók mentességet kaphatnak. Ugyancsak a végrehajtási rendeletben pontosítják a képzés formai részleteit – például azt, hogy a képzés elvégezhető lesz-e a biztonsági cégek telephelyein. A végrehajtási rendelet 2013. január 1-jén lép hatályba.
A képzésen a vagyonőrök új, naprakész tudást szereznek majd a formaruha-használatról, a védelmi eszközökre vonatkozó előírásokról, arról, hogyan alkalmazható testi kényszer, miként javíthatják intézkedési-végrehajtási készségeiket, és felfrissíthetik jogi fel ismereteiket is.
Bár az eredeti törvénytervezetben kéthetes bentlakásos képzésről esett szó, ám a szakma heves és hirtelen tiltakozása nyomán a legutóbbi módosítás – a realitásokat újraszámolva – már 40 órás kötelező képzést írt elő. Mindazok, akik 2013. január 1-je után kezdik meg a vagyonvédelmi képzést, már az új, egységesített követelmények szerint fognak felkészülni a személy- és vagyonőri munkára.
A vagyonőröknek 12 hónap áll rendelkezésükre, hogy teljesítsék a képzést, várhatóan azonban néhány fehér hollótól eltekintve a dolgozók túlnyomó többsége legkorábban a tavaszi hónapokban kezd majd csak foglalkozni azzal, hogy elvégezze a tanfolyamot.
A 68/2012. (XII.14.) BM rendelet szerint a BM Oktatási, Képzési és Tudományszervezési Főigazgatósága (OKTF) gondoskodik a képzésről és a vizsgáztatásról, a személy- és vagyonőrök számára pedig a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamarával (SZVMSZK) együttműködve látja el ezt a feladatot. Birtalan Géza, az SZVMSZK szakértője szerint a kamara üdvözölte a kezdeményezést, mert az jót tesz a szakmának, ugyanis a civil és polgári biztonsági ágazatot a jogalkotó a bűnüldözés rendszerében képzeli el. Azt ugyanakkor a szakértő megjegyezte, hogy a kiegészítő képzés teljesítése a személy- és vagyonőrök számára nem jelent több jogosítványt, noha Birtalan szerint a dolgozók nagy része közvagyont őriz, a magánbiztonsági vállalatok közbeszerzéseket nyernek.
A magánbiztonságban ma Magyarországon nagyjából 50-60 ezren dolgoznak vagyonőrként, bár az SZVMSZK adatai szerint mintegy 120 ezren rendelkeznek vagyonőr-igazolvánnyal. (A KSH adatai szerint 20-30 ezer főállású vagyonőr lehet ma Magyarországon, amely számot a szakmában széles körben vitatják.) A biztonsági őröknek a 40 órás kiegészítő képzés során 24 órás elméleti oktatás mellett 16 óra gyakorlaton kell résztvenniük. A kamara úgy tervezi, hogy a dolgozók 30-35 fős csoportokban vesznek majd részt az oktatáson, ez az aktív vagyonőrök számára vetítve mintegy kétezer vizsgaidőpontot feltételez egy év alatt. A kamara tervei szerint a lebonyolításra országos szinten 60-80 fős oktatói hálózatot hoznak létre. A felnőttképzés egyik elve, hogy az oktatást közel kell vinni a tanulóhoz, ez a dolgozók és a munkáltatók közös érdeke. Az SZVMSZK tervei szerint a kiegészítő képzés nagy része a munkahelyen, vagy a munkáltató által megjelölt helyen is teljesíthető lesz, további lehetőségként pedig szeretnék bevonni az e-learninget is az oktatás elméleti szakaszába.
Forrás: Biztonságpiac.hu
Szerző: Novák Csaba
újabb lehúzás… De a képzőcég jól keres…
már ideje volt visszaültetni őket az iskolapadba, rájuk fér
Engem inkább az érdekelne ki fizeti ki az ott és nem a munkahelyen töltött 40 órát?, mert ugye egy vagyonőrnek ma Magyarországon nem igazán van fizetett szabadság és nem igazán akkor ugrál tanfolyamra amikor akar, ugyan is így nem 15 000 ft.ba fog kerülni az oktatás hanem még tegyük hozzá a munkából kiesett 40 órát ami legrosszabb esetben is netto 14 000 Ft. körül mozog. Amire még kíváncsi lennék hogy mit takar a gyakorlati oktatás?
Ja, de közben dolgoztatnak,380-as órabérért, ez a nevetséges. Mert már megint nem tudnak kiről pénzt lehúzni! Valakinek biztos megint nagyon jó lóvé lesz. Ha meg mondasz egy normális vállalási összeget, akkor meg a megbízó dob egy hátast, hogy ezt az xy bt. megcsinálja 500-é is óránként. Először a szakmát kellene rendbe rakni azután követelni. De ez nyilván senkinek sem érdeke! Ja az átlagos vagyonőrök 240-300 órát dolgoznak!
Igen. Egy átlagos vagyonőr 300 órát dolgozik nettó 100 ezerért! Ez a lehúzás!!
Akkor emeljenek is az órabéreken.Mindenki csak a pénzt húzza le.Normális továbbképzés meg csak a levegőben.Inkább szelektálni kellene a szakmába nem illő embereket.Van Bőven.Színvonalas tanfolyammal.Nemcsak egy kamú valamivel.Amiért pénzt lehet lehúzni megint csak.De lehetne ezt még ragózni.Fizesse a kamara.Úgyis eléget húztak le Rólunk.Vissza meg semmi.Most rajta.De ez is szép álom.
Christa Zagmann Mi bajod van velünk? Azt mondod, hogy hülye vagyok, és rám férne egy kis tanulás?
És a béremelés nem férne ránk?
Igazad van Attila ezen filoztam egy másik vagyonőr oldalon, hogy abban a 40 óra 40%-ában ami a gyakorlati oktatás mi lehet benne? Talán Tornaóra? 😀 😀 besírok, ha elképzelem, hogy öregek és fiatalabbak magas térdemelésben futnak körbe körbe… :”Đ
És ha jól értem a Munkatörvénykönyvéből vagy kíváncsi valamire, hogy a továbbképzést ki fizeti?
Egyértelműen az a cég akinél dolgozol.
Már csak ha nem is nézünk utána, de más vállalatok, cégeket megnézünk az ott dolgozó embereknek is kötelező továbbképzésekre járni, amit fizetnek is. Az oktatáson való részvételt fizetik a dolgozóknak, és az oktatás költségét a cég állja.
Fejlődik a technika, változnak a szabályok, napra késznek kell lenni! 🙂
Fogarassy Péter a Facebookról
„Egyértelműen az a cég akinél dolgozol.
Már csak ha nem is nézünk utána, de más vállalatok, cégeket megnézünk az ott dolgozó embereknek is kötelező továbbképzésekre járni, amit fizetnek is. Az oktatáson való részvételt fizetik a dolgozóknak, és az oktatás költségét a cég állja.”
Péter akkor Te egy nagyon jó helyen dolgozol, mert a melóhelyek többsége lehúzza a dolgozót! Az orvosit, és még a ruhát is kifizettetik velük! Aztán, ha talál hibát, vagy csak nem szimpi, akkor újabb pénzt vesz le a fizuból! Gondolod, hogy ezek mellet a dolgok mellet lehet számítani egy tanfolyam tényleges munkáltatói kifizetésére? Én már nem hiszek a mesékben! Ez is egy nagy lehúzás, mint ahogy már sokszor lehúztak minket! Rengetegen kiléptek a kamarából, és valahogy vissza kell szerezni a kiesett bevételt!
Kicsit érzem itt a rendészeti szervekhez való közelebb rakását is. Értem ez alatt, hogy kell a sok egyenruhás, ha baj van! Lásd tűzoltók fegyveres kiképzése, amire semmi szükség nincs, hiszen nem erre szerződtek!!! Ja és járőrbe is kell menniük rendőrrel, ha jól hallottam!? Szóval gáz ez az egész!
Persze a tanfolyamokra szükség lenne, de ne így 10-12 évvel a vizsga után, hanem folyamatosan, és kötelező munkaidőnek legyen elszámolva! Ez ellenőrizve is legyen! Akkor OK!!!!
Persze a volt rendőrökre nem vonatkozik,ha jol olvastam
mit tud egy ex rendőr a vagyonvédelemről?
Ez felháborító, szerintem. Nálam az örök mind be vannak jelentve. Minden járulék ki van fizetve és ezért mert Én rendesen szeretném csinálni elesek a munkák 85%-tól.
Az őreim 3 havonta felmérésen vesznek részt. Ki fizeti ki a díjakat ( vizsga, oktatás, hiányzás -40 óra). Kapjanak már a fejükhöz a Pintér-Orbán műveknél. Ha-ho. A piac 75% szerintem mert ezt így kell írni a Civil-nél vagy az embereinél van. Miről beszélgetünk. Hova kerül ez a bevétel? Persze Ők is fehéren dolgoznak ja-ja 🙂 vagy megint ráfogjuk az alvállalkozókra?! A semmit mondó kamarából is kilépet végre mindenki (majdnem) Most lesz egy kis bevételük.
Hajrá Magyarország……….
Ez megint pénz lehúzás !!! Akkor mi a faszért vizsgáztatnak le annyi hülyét ??? Még a féllábúnak is van Vagyonőri végzettsége!!! És mi van a nyugdíjas BM dolgozókkal??? Volt katonatisztekkel , rendőrtisztekkel ??? Ők miért dolgozhatnak jó állami nyugdíj mellett ??? Az orvosoknak meg választani kell nyugdíj vagy dolgozik !!!!! Az 1 igazi CSICSKA-MAGYARORSZAG !!!!!! Birkákkal tele!!!
Gratulálok ahhoz, hogy a rendelet hatására rögtön egymásra mutogattok. Ahelyett, hogy az értelmetlen jogszabály ellen együtt lépnénk fel, mondjuk az Ombudsmannál, hátrányos megkülönböztetés címén. A vagyonőr egy OKJ-s szakma, ha ezt a tanfolyamot nem végzem el megtiltja, hogy dolgozzak 2014 január 1 után. Milyen alapon?? Ezt döntse el majd a piac, hogy kellek-e neki így vagy sem! A jogosítványt sem vonják be mert változott a KRESZ, max. megbüntetnek ha vétkezem. Az ügyvédek vagy más joggal foglalkozók bizonyítványát, sőt az autószerelő szakmunkásbizonyítványát sem vonják be, ha nem ismeri a szakmai újdonságokat. Majd megbünteti a piac. Nem kérik fel, hogy képviseljen, s az autót sem hozzá fogják vinni. Itt pedig bízzák a munkáltatómra, hogy így kellek-e neki. A kamarát pedig nem véletlen, hogy elhagyta aki elhagyta. Talán nem kellene állandóan hangoztatnia milyen „alacsonyszintű” a vagyonőrök feladatellátása. A tagdíjamért CSAK újságot kaptam. Most újra kellene a pénzem?! Vagy a BM-nek alacsony a költségvetése? A 2013-as Munkatörvénykönyve is az alkalmazott vagyonőrök lehúzását teszik lehetővé. Ez ellen együtt kell fellépnünk a jogorvoslat segítségével. Itt lenne szerepe annak a bizonyos kamarának.
Igenis össze kell fogni és az ombudsmannál megtámadni eszt a rendeletet mivel ilyet szerintem nem lehet tenni! Ezzel az erövel akinek szakmája van ujra vizsgázon 5-évente ? ez megint egy lehuzás akar lenni!
Levi igazad van! De addig még ilyen felhigult, ez a szakma nincs miröl beszélni. A munkaadónak amit te veszel meg tölle formaruhát nem ugy áll rajtad, 5000ft bünti.
Tisztelet a kivét/ de ez kevés/ Az őröket boltokba le bunkozzák ha végzed a dolgod
pedig nem a vásárló csak a lopó a BOLTOSOK többet visznek haza, ha szolsz kírugatnak. tehát ilyenen is kellene törv. hozni az őrnek lenne Tisztelete.Lásd kinti nagyobb országokat törvényileg is védettek.Minknet meg azon vannak hol nyuljanak le .
A kamara nem véd meg ad ingyenes jogi tanácsot ami tudjuk jól mire elég. ami olyan nesze semmi fogd meg jól. a megoldás talán itt is az lenne ha szakszervezet alakulna… és talán jobban össze tartaná a szakmát. Azon kéne a kamarának gondolkodni,hogy legyen egy minimum és egy maximum összeg amit az őr kaphat. Addig még vannak olyan helyek ahol az őr 250 és 300 ft-ot kap addig ne követeljen senki az a összeg arra jó elmondhatja van munkahelye de már a számlákat nem tudja kifizetni.
Valóban össze kell fognunk ezek a szemetek ellen! Ilyen nincs! Annak idején amikor vizsgáztunk személy és vagyon védelemből, senki nem közölte hogy egyszer ha mondjuk Pintér úr úgy gondolja, feldughatjuk az OKJ-és bizonyítványunkat! Ilyen erővel szinte bármelyik szakmára vonatkozhatna egy ilyen törvényi abszurdum! Ja! Mellesleg én a tanfolyamot saját zsebböl fizettem ugyan úgy a fegyver vizsgát pchihológiai vizsgát is hogy dolgozhassak! De ez elég nehezen ment a sok ex-zsaru rendvédelmis meg ex-katona miatt!
Induljunk ki abból, hogy a vagyonőri tevékenységet jogszabály szabályozza. Ez alapján szerezhet valaki vagyonőri igazolványt / a meghatározott képzésen, meghatározott díjért/, amivel munkát vállalhat. A sikeres vizsgával gyakorlatilag egy OKJ-s szakmát szerzel, mint egy szakács, kőműves, stb. A munkavégzéshez szükséges igazolványt, szintén a jogszabályban meghatározott időre / 5 év / a rendőrhatóság állítja ki illeték ellenében. Az igazolvány kiállításának feltétele az erkölcsi, fedhetetlenségi bizonyítvány, amiért szintén a vagyonőr fizet. Ha van érvényes vizsgád, erkölcsid, és befizetted az államnak az illetéket, 5 évre érvényes igazolványt kapsz, ami munkavállalásra jogosít. Mindezt jogszabály szabályozza. Ezt követően egy BM rendelet gyakorlatilag 2013. december 31. dátummal érvényteleníti az akár 2012. december 31-én, hatóság által kiállított munkavállalásra jogosító, illeték ellenében kiadott igazolványodat, ha nem veszel részt egy utólag, mondvacsinált, egyeztetés nélkül kitalált képzésen. A képzés díja szintén téged terhel. Mi ez, ha nem visszamenőleges hatályú jogalkotás, jogbiztonság megsértése. Az alapvető állampolgári jogok biztosának szerintem hivatalból lépnie kellene, de nem ártana egy beadvánnyal hozzá fordulni.
Megjegyzem, hogy a továbbképzést alapvetően helyesnek tartanám, ha annak költsége nem az amúgy is alulfizetett, és sok esetben alapvető jogaitól megfosztott dolgozót terhelné. A képzés történjen fizetett munkaidőben a munkáltató finanszírozásával, és nincs semmi probléma!
nagyon szép minden,csak pár dolgott nemértek (akki munkanélküli s nincs munkája az miböl fizesse a tandijat s vizsga dijat,nem hogy még a gyakorlati dijat.s ha 1-szer elvégeztem akkor miért kell mégegyszer elvégeznem akkor 70000ft került ,s most 5évente ujbol csinálhatom ?nem kevés költség,de ezáltal még 6900ft a kártya dij rablás az egész.ennyi erövel a minden diplomás végezze el ujbol az iskolát ujbol mert azota sokk minden változott 🙂
A fentieket olvasva úgy értettem, hogy aki 213.01.01. után szerez vizsgát, az már a modósított uj szabály szerint vizsgázik, és nem kell külömbözeti vizsgát tennie.űHa rosszul értellmeztem, kérlek jelezzétek.
Sziasztok én regisztráltam meg van a csekk, de nem fizettem még be. Hátha még változtatnak rajta.Ha valaki újjat tud írja meg ! Köszönöm
Elvégzed a Biz,őr tanfolyamot..kifizeted..kapsz egy bizonyítványt..majd a rendőrségen ..fizetsz az igazolványért..ami 5 évre szól! Majd az idén közlik veled, hogy ez mind kidobott pénz mert szart se ér az egész, ha nem mész el újból vizsgázni! Fizess megint a vizsgáért..és a rendőrségen az új igazolványért..Kérdezem én, hogy akkor miért kértek pénzt egy olyan tanfolyamért amiről tudták, hogy nem felel meg! Vizsgázz és fizess ugyan abból ,amiből és amiért már egyszer megtetted!! EZ Magyarország 2013-ban…Igaz..egy rendőr barátom azt mondta, hogy ezt a rendőrség állította ki és a lejártáig érvényes kell , hogy legyen!
Az jó ötlet, hogy át kell frissíteni a dolgokat, de aki tényleg családos és több gyermeke van,s ha vizsga kell újból legalább legyen részletfizetés 2-3!!!!!!!!! Na ez az, hogy erre a dolgokra nem gondol senki!!
Egy nagy fontos kérdés! Akit nem tudnak leváltani, mert egyedül ő van csak, akkor a vizsgára hogyan tud majd elmenni??
nekem katyvasz az egész, érthetetlen, hogy kell vizsgázni, hol kell vizsgázni? a kabinet marhaság egy átláthatatlan tákolmány, gratulálok a szerkesztőnek! a szabolcsi kamara semmit nem tud az egészről hogy hogyan zajlik ez, vagy bármi hasznos információt! aki szabolcsi és tud valamilyen információt az legyen szives ossza meg itt. köszönöm
Ez az egész csak,a pénzről szol,hogy,megint pénzt húzzanak ki,az emberek zsebéből,pedig nem azzal kellene foglalkozni hogy hogyan szedjenek be pénzt,hanem azzal hogy a vagyonőrök olyan fizetést kapjanak amiből tisztességesen meglehet élni,pláne akinek gyerekei vannak.
Én már ebből szakmából sikeres vizsgát tettem
Miért nem fizeti az aki alkalmazza az őrt vagy fele-fele arányban.Érdekes egy főiskolát katonai akadémiát végzett embert vajon mire tudnak még kioktatni? Tisztességtelen az egész. A parlamentben meg egy sima érettségivel dönthetnek emberek sorsáról és milliárdokról.
Természetesen ez arról szól hogy lehúzzák az embert pézügyileg minnél több helyről addig hogy az már éhen haljon.Ez a képzés aki kitalálta azt üzenem neki hogy ” NEVETSÉGES ” és teljesen értelmetlen, én ezt csak most tudtam meg hogy ez így lesz persze kb 2 hónapja végeztem el a tanfolyamot saját zsebből, fizettem az iagazolványokért és az egyéb költségekért is hogy végre dolgozni tudjak erre most előállnak egy ilyen ötlettel hogy frissítsek a tudásomon?Hát mi a f… frissítsek rajta amikor most csináltam meg az egészet
a képzésen se tudnának nekem újat mondani.De az biztos hogy nemfognak lehúzni több pénzzel inkább hagyom kárba veszni az összes pénzemet és úgy húzzanak le tőlem több pénzt.
Maffia, tolvaj banda finoman kifejezve a vagyonőri kamara embernek nem nevezhető lényei akik a szegény emberek vérét szívják.
Már nemzetközileg is vizsgálják,mivel Szabálytalan ez az egész!!!!!!!!!!!!
Hééé FIDESZ ezzel az ALJASSÁGGAL buktatok legalább 50000 szavazatot! az enyémet is.
Egészen pontosan 1 napja tettem le a biztonsági őr néven szereplő OKJ-s vizsgát…
Számomra is feldolgozhatatlanok az események, amik ekörül a szerzett képesítés körül zajlanak! Ha jól értelmezem, akkor holnap tegyem le ugyanazt a vizsgát, amit tegnap letettem??? Mert ép ésszel ilyet ember biztosan nem talál ki…
Hozzáteszem egyébként, hogy a vizsga ráadásul cseppet sem volt olyan félvállról vehető, nagyon szigorúan zajlott a vizsgáztatás, nem volt helye mellébeszélésnek! Pedig sok vizsgát megéltem már életem során, két diplomával is rendelkezem, tehát volt mihez viszonyítanom.
Hogy a biztonsági őrök bunkók lennének? Hát ha van is ilyen minden bizonnyal, annyi tuti nem, mint amennyi jogászból vagy orvosból (tiszteletet a kivételnek persze)
A Fidesz valóban visszaélt a hatalmával, a kétharmad ezt eredményezte…
Abszurd módon döntenek a fejünk fölött…FELFOGHATATLAN! Jogbiztonság valóban egy nagy nulla…
Orbán Viktor nagyon nem lehet büszke arra, amit ő és “tehetséges” érettségizett fiatal társai művelnek ebben az országban! Szégyelld magad Viktor! Annak idején hittem benned, csúnyán és aljas, gerinctelen módon viszzaéltél a bizalmammal, sokunk bizalmával!
Szemét, buzi, nem normális seggfejek!!! Senki nem mond SEMMIT, csak követelőznek -.-” A büntetést, meg majd mi fizessük??? Akkor már az általános iskolai végzettség sem lesz hiteles, azt is majd 5évente kell újítani????
A lényeg két részre van osztva,a vizsgadíj,és a felkészitői díj.A vizsgadij az kb 1900-2000 forintra jött ki,kell a frissités,de a fő lényeg a felkészitői dij,amely 9660.- Ft,ez a durva,mi amikor vizsgáztunk olyan kérdésekel találkoztunk,amire egy vagyonőrnek nincs jogosultsága,/ minősiteni egy cselekmény,az lopás,vagy rablás,vagy az emberölés több fajta minősiése,erőss felindulás,aljas indokból stb./
a lényeg a 9660.- Ft melynek igazolását a vizsgán iratták velünk alá.Aki minimum aktivan 4-5 évet eltöltött őrzéssel külümböző területeken az mindenki tisztában az őrzés technikai és szakmai tudásával.Azt hogy annó a munkaügyi központok szériába gyártották az őröket,és nyugalmazott akárkik jelentős pénzt vettek fel az a mutyi.Ennyit erről vizsgákról,üdv mindenkinek Shampions.
Érdeklődni szeretnék aki 2013 ba vizsgázott annak is különbözeti vizsgát kell-e tennie?
Fáradságot sem veszel, hogy a cikkben elolvasd….nevetséges! „Mindazok, akik 2013. január 1-je után kezdik meg a vagyonvédelmi képzést, már az új, egységesített követelmények szerint fognak felkészülni a személy- és vagyonőri munkára.”