A Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) tagjainak díjbevétele meghaladta az 1467 milliárd forintot tavaly, ez 7,6 százalékkal több az előző évinél – mondta a szövetség elnöke. Erdős Mihály jelezte, a magyar biztosítási piac díjbevételének több mint 95 százalékát a Mabisz-tagok adják. Változatlanul a nem-élet üzletág díjbevételei nőttek nagyobb ütemben, 12,7 százalékkal, 821 milliárd forintra. Az élet területen a díjbevételek 1,9 százalékkal, 646 milliárd forintra emelkedtek tavaly, ezen belül a rendszeres díjbevétel 9,2 százalékkal nőtt, miközben az egyszeri és eseti díjbevétel 8,6 százalékkal csökkent – ismertette. A szektor több mint 169 milliárd…
Read MoreKategória: Biztosítók
Vihar: másfél milliárd forinttal megúszhatják a biztosítók
Összesen másfél milliárd forintnál is nagyobb kárbejelentési összegre számítanak a biztosítók a hétvégi viharok miatt. A Groupama félmilliárd forintra becsüli a rendkívüli időjárás okozta ügyfélkárok összegét. A második legtöbb lakásbiztosítást kezelő biztosítója hétfő délig csaknem 1500 bejelentést fogadott, de legalább kétszer ennyit vár összesen. Eddig a legtöbb Baranya, Fejér, Somogy, Tolna, Veszprém vármegyéből érkezett. A vihar tetőket bontott meg, épületelemeket szakított le, fákat döntött ki, vagy szabadon hagyott tárgyakat sodort el. A károk átlagos értéke 85 ezer forint. Az Aegon közleménye is félmilliárd forint körüli kárösszegről ír. A lakáspiac vezető…
Read MoreAllianz: több millió forintot fizethet az, aki biztosítás nélkül szenved síbalesetet külföldön
Hatmillió forintot is kifizethet az a síelő, aki nem köt utasbiztosítást és külföldi pályán szenved balesetet – hívta fel a figyelmet az Allianz Hungária Zrt. Tény, hogya legtöbb síbalesetet esés okozza, de a pályán való ütközés sem ritka. A biztosító adatai szerint a jellemző sérülések közé tartozik a lábszártörés, a keresztszalag-szakadás, valamint a vállat, hátat és kezet érő ficamok, rándulások. Egy konkrét esetet nézve, ha például Ausztriában kijelölt pályán síelés közben elesik valaki és lábszártörést szenved, csak a helikopteres mentés kerül 2,2 millió forintba. Az orvoshoz szállítás további 66,5 ezer…
Read MoreA biztosítók aszálykifizetései negyvenmilliárd forintnál tartanak
A mezőgazdasági biztosítással foglalkozó társaságok 39,96 milliárd forintot fizettek ki az idei aszálykárokra, közel 8500 bejelentés nyomán október végéig – közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz). A közleményében felidézték, hogy tavaly ugyanezen időszak alatt az összes növénybiztosítási kárbejelentés száma hétezer körül volt, a kárösszeg pedig tízmilliárd forintot tett ki; ebből hozzávetőleg nyolcmilliárd forint volt a jégkár. Az aszálykároknál a továbbiakban még újabb 1,2 milliárd forintnyi kifizetésre lehet számítani – jelezték. Arra is kitértek, hogy a nyári káresemények hatására a biztosítók felgyorsították a kárrendezési folyamataikat. Kifejtették: a társaságok megnövelték kárszakértői és irodai…
Read MoreTízmillió forintra bírságolta a jegybank a D.A.S Jogvédelmi Biztosítót
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) tízmillió forint bírságot szabott ki a D.A.S Jogvédelmi Biztosítóra, egyebek mellett egyes szerződési feltételeinek hiányosságai, a belső ellenőrzés fogyatékosságai, a számviteli vezető befektetési területhez való kapcsolódása, illetve az informatikai és a kárrendezési tevékenység problémái miatt. A jegybank közleménye szerint vizsgálatuk során megállapították, hogy a D.A.S Biztosító belső ellenőrzésének nincs elegendő erőforrása feladatainak elvégzéséhez. Jogsértőnek minősült, hogy a számviteli rendért felelős vezető nem független a biztosító befektetési területétől, az igazgatósági és felügyelő bizottsági ülések jegyzőkönyveiből pedig egyes esetekben a meghozott döntésekkel kapcsolatos lényegi információk hiányoztak. A…
Read MoreLétbiztonság: 70 éves nyugdíjkorhatárra számítunk
Átlagosan 69 évre teszik a rájuk váró nyugdíjkorhatárt a 30-59 évesek – derül ki a K&H a legfrissebb felméréséből. A K&H negyedévente rendszeresen megjelenő legújabb reprezentatív felmérésében egyebek között azt vizsgálták, milyen nyugdíjkorhatárra számítanak a jövő nyugdíjasai. A közlemény idézte Székely Pálmát, a K&H Biztosító életbiztosítás és saját értékesítési csatornák üzletágának vezetőjét, aki kiemelte: míg 2019 és 2020-ban a 65 év volt a leggyakrabban említett korhatár, addig 2021-ben és 2022-ben számszerűleg már többen említették a hetven évet. Hozzáfűzte: míg az ötvenes korosztály legnagyobb része – 43 százaléka – 65 éves nyugdíjkorhatárra…
Read MoreAutózz biztonságban: kisokos a nyári hosszabb utakra
Nyáron megnő az autómentést, vagy helyszíni javítást igénylő riasztások száma – az esetek közel nyolcvan százalékában műszaki meghibásodás miatt hívják a szakembereket. A magyarok közel hetven százaléka soha nem vesz igénybe asszisztencia szolgáltatást az autójára, az arány pedig a 11 évnél idősebb autók esetén a legnagyobb- mutat rá a Cristo autós alkalmazás, magyar gépjárművezetők körében végzett kutatása. Egy nem megfelelően karbantartott gépjármű, vagy egy idősebb alkatrész egyaránt növeli a műszaki meghibásodások kockázatát, erre pedig érdemes tudatosan készülni egy hosszabb út előtt– figyelmezteti a hosszú hétvégén és nyáron útnak indulókat a…
Read MoreSzeptembertől Alfa néven folytatja az Aegon biztosító és pénztár
Miután idén márciusban lezárult a magyar Aegon vállalatok akvizíciója, az új tulajdonosokkal kötött megállapodás alapján szeptembertől Alfa néven folytatja tevékenységét a cég érdekeltségéhez tartozó biztosító és nyugdíjpénztár – közölte az Aegon Magyarország Zrt. Tájékoztattak arról is, hogy az Aegon befektetési alapkezelője VIG Befektetési Alapkezelő néven tevékenykedik a továbbiakban. Kiemelték, a névváltás miatt a társaság csaknem másfél millió ügyfelének semmilyen teendője nincs, szerződéseik azonos feltételekkel továbbra is érvényesek. Az Aegon NV. holland multinacionális vállalat 2020-ban döntött egyes kelet- és közép európai – többek között a magyarországi – érdekeltségei eladásáról az osztrák…
Read MoreMabisz: tűzkárokra 6,5 milliárd forintot fizettek ki tavaly a biztosítók
Tavaly a biztosítók tűzkárra 6,5 milliárd forintot fizettek ki a mintegy 6100 tűzesetre Magyarországon – közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ). Összehasonlításképpen megemlítették, hogy a tavalyi viharszezonban – amely kirívóan katasztrofálisnak bizonyult és a lakásbiztosítási kárkifizetések egyik legnagyobb tételét jelenti – 9,1 milliárdot fizettek ki. A Mabisz összesítése szerint 2010 és 2021 között tűzkárra térített összeg meghaladta a 62 milliárd forintot a mintegy 77 ezer bejelentés nyomán. Tapasztalatok szerint a legtöbb lakástűz a konyhában keletkezik, második legveszélyesebb terület a lépcsőház, de előfordulásukat tekintve előkelő helyen szerepelnek az erkélyen keletkezett tüzek, amelyek…
Read More