A hőszigetelés jelentősége napjainkban egyre csak növekszik. Köszönhetően a világban történő változásoknak, valamint az elszabaduló energiaáraknak, a takarékoskodás többé nem kizárólag a környezet védelme miatt kap nagy jelentőséget, hanem azért is, hogy magunkat és családunkat kevésbé szolgáltassuk ki a bizonytalanságnak.
Hogyan válasszunk hőszigetelő anyagot?
A szigetelés kialakítására többféle opció is rendelkezésre áll, melyek közül mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya is. A Hozo hőszigetelés webáruház grafitos hungarocell kínálata egy remek opciónak bizonyul, amennyiben egy ésszerű döntést szeretnénk meghozni, ami a szükséges anyagi ráfordítást, valamint a kihasználható előnyöket jelenti.
Ennél a típusnál ugyanis bár némileg nagyobb összeget kell a beruházásra fordítanunk, mint a hagyományos hungarocell esetében, mégis élvezhetjük azt a kellemes következményt, hogy több pozitív tulajdonságot is biztosíthatunk általa.
A grafitos hungarocell jó választás
Az első előny a hagyományos polisztirollal szemben, hogy nagyjából 20%-kal jobb hőszigetelő képességre számíthatunk, ha a grafitos változat mellett tesszük le a voksunkat. Ez a szigetelőanyag jó választás lehet régebbi épületek hőszigeteléséhez, de az újépítésű ingatlanok esetében is. Utóbbiaknál szinte folyamatosan szigorodnak az elvárások, ami az épület energiaigényét illeti. Éppen ezért a 20%-kal jobb hőszigetelés egy olyan momentum, amit érdemes megjegyezniük mind az építtetőknek, mind a felújítóknak.
A jobb hőszigetelés egyben azt is jelenti, hogy vékonyabb rétegben nyújtja ugyanazokat az eredményeket, amelyeket a sima hungarocell tud. Ennek elsősorban akkor vesszük nagy hasznát, ha az épület körül gyakorlatilag minden centi számít a kis telek miatt. Illetve abban az esetben is jól jön, ha meglévő nyílászárók mellett kell dolgozni a szigetelőanyaggal, hiszen egyáltalán nem mindegy esztétikai szempontból, hogy milyen vastagságban öleli körül a szigetelés az ajtókat, ablakokat.
Jellemzően a homlokzati szigetelés az első lépés egy ház komplett hőszigetelésének kivitelezésekor, ám érdemes az egész épületen alkalmazni a maximális eredmények elérése érdekében, valamint a hőhidak kialakulásának elkerülése miatt. A lábazat szigeteléséhez azonban a grafitos hungarocell helyett az EPS lesz a megfelelő választás, mégpedig a nedvesség miatt, ami elkerülhetetlen ezen a területen, például a felverődő csapadék következményeként.
Hol alkalmazhatjuk még a grafitos szigetelést?
Természetesen egy teljes körű hőszigetelésnél a padlóra és a tetőre is érdemes gondolni. Mivel a grafitos polisztirolt 100-as nyomószilárdság jellemzi, ezért lépésálló szigetelésként is használhatjuk.
A grafitos hungarocell hátránya, hogy páraáteresztésben nem a legjobb, ezért olyan épületek esetében, ahol komolyabb vizesedés is előfordul a falazatban, például vályogházaknál, inkább a kőzetgyapotot érdemes választani.