Megfigyelők szerint nemzetközi összefogással sikerül végére járni minden idők legnagyobb személyazonosság lopási ügyének.
A Queens megyei és a New York-i rendőrség október 7-én bejelentette, hogy kétéves nyomozás után lezárult a Egyesült Államok történetének legnagyobb személyazonossági ügye. Az ügyben öt szervezett bűnözési kör volt érintett Európában, Ázsiában, Afrikában és a Közel-Keleten, és az okozott kár 16 hónap alatt közel 13 millió dollár.
A rendőrségi eljárás során 111 embert helyeztek vád alá és 86 embert vettek őrizetbe. A McAfee tanácsadója Robert Siciliano elmondta, a sikeres akció a nemzetközi összefogás hatékonyságát mutatja. „Bár gyakori az országok és azok politikai vezetői közötti rossz kapcsolat, amikor egy csalási ügy a gazdasági rendszert fenyegeti, a kormányok és a biztonsági erők sikeresen fognak össze.”
Hogy a személyazonosság ellopása milyen gondokat okozhat, azt jól példázza Dee Saint Franc esete. Az ifjú hölgy, amint nagykorú lett, elhagyta a Rhode Island-i nevelőszülő rendszert, abban a reményben, hogy új életet kezdhet. De amikor megpróbált TV és internet előfizetést kötni kiderült, a saját lábra állás nehezebb lesz mint gondolta. Az ügyfélszolgálaton azt mondták neki, hogy ezekkel az adatokkal 3000 dolláros tartozást halmoztak fel 1998 óta. Sejthető, hogy Saint Franc mennyire értetlenül állt a helyzet előtt, hiszen 1998-ban alig volt nyolc éves. Saint Franc egyike az egyre nagyobb számú árva illetve örökbe fogadott áldozatoknak, akik amikor elhagyják a nevelőszülő rendszert, meglepődve tapasztalják, hogy személyes adataikkal visszaéltek, tartozásokat halmoztak fel, hitelkártyákat nyitottak vele – olvasható a tech.cert-hungary.hu cikkében.
A Virginia-i bíróság a nyáron tíz év börtönbüntetésre ítélt egy Georgia-i férfit, akit 675 000 bankkártya számának ellopásáva vádolnak, valamint súlyosbító körülményként bankkártya számok kereskedelmével és személyazonosság lopással. A bűncselekményekkel összesen 36 millió dolláros kárt okozott. A börtönbüntetés mellett a 25 éves Rogelio Hackettet a bíróság 100000 dollár bírság megfizetésére is kötelezte. Az ügyben ítélkező bíró, Neil H. MacBride elmondta, Hackett üzletszerűen, nagy tételben foglalkozott személyazonosságok hamisításával és hackelési ügyekkel, tetteivel világszerte több százezer embert, bankot és kerekedőt károsított meg.