A vállalatok évente több millió dollárt költenek a hálózati biztonságra, hogy elhárítsák a hackertámadásokat és egyéb külső fenyegetéseket. Azután a felelőtlen főnök fogja az USB meghajtóját, kimásolja rá az érzékeny adatokat, majd útban hazafelé elhagyja. E gond megoldásaként a Kingston piacra dobta a DataTraveller 6000 elnevezésű pendrájvot.
A Kingston bejelentette a Kingston DataTraveler 6000 (DT6000) USB-meghajtó megjelenését. Az eszköz a FIPS (Federal Information Processing Standard) 140-2 szabvány 3-as szintű tanúsítványával és – a társaság közleménye szerint – 100 százalékos titkosítással védi a bizalmas adatokat, így megoldást kínál az egyre égetőbb adatvédelmi és szabályozási kérdésekre. A jelenleg kapható legbiztonságosabb flash meghajtó, a DT6000 megfelel a helyben tárolt adatok védelmére vonatkozó előírásoknak, így kiválóan alkalmas azon pénzügyi szolgáltatásokat nyújtó szervezetek és kormányzati ügynökségek számára, amelyek a legerősebb adatvédelmet igénylik a mobil tárolóeszközökön – állítja a gyártó.
Az USB-meghajtókhoz köthető adatszivárgásokkal kapcsolatos hírek legtöbbször a hanyagság, az emberi mulasztás így a biztonságra vonatkozó házirendek hiányosságaira vagy azok be nem tartására vezethetők vissza, nem pedig a rosszindulatú szándékra. Más szóval, a nem titkosított USB-meghajtó egy adatszivárgási veszélyforrás az emberek zsebében.
„Amíg a nagyvállalatoknak és a kormányzati szerveknek hozzáférést kell biztosítaniuk az érzékeny és bizalmas adatokhoz a távoli és mobil eléréssel dolgozó alkalmazottak számára, a biztonsági házirendek létrehozása és az adatvesztést megelőző USB termékek éppolyan fontosak, mint a szervezetek hálózati biztonsága” – mondta Kaszál Norbert, a Kingston Technology Magyarországért és Szlovéniáért felelős üzletfejlesztési menedzsere. „A nem biztonságos USB-meghajtók használatával a szervezetek sebezhetővé válnak az adatvesztéssel és az adatszivárgással szemben, ami súlyosan ronthatja hitelüket az alkalmazottaik, az ügyfeleik és a partnereik szemében egyaránt. A DT6000 a piacon elérhető, legbiztonságosabb USB-kulcs, amely a legszigorúbb vállalati és kormányzati követelményeknek is megfelel” – tette hozzá Kaszál.
A Kingston DT6000 a szabadalmazott Secured by Spyrus technológiát alkalmazza, amely támogatja a 256 bites AES hardveralapú titkosítást az XTS blokkonkénti titkosítási mód használatával. Az XTS a legújabb generációs technológia, amely sokkal erősebb védelmet biztosít, mint más blokkonkénti titkosítási módszerek, például a CBC vagy az ECB mód. A DT6000 emellett „katonai szintű” elliptikus görbére épülő titkosítást (ECC) használ, amelyet az amerikai Nemzetbiztonsági Hivatal (NSA) is ajánl a Suite B titkosítási algoritmusainak részeként.
A DT6000 mellett a Kingston Technology a biztonságos Secure DataTraveler pendrive-ok széles kínálatát is biztosítja a nagyvállalatok különböző szintű igényeinek kielégítésére. A DataTraveler 4000 ― Managed (DT4000-M) a lehető legmagasabb, ötből öt pontos minősítést kapott az SC Magazine Hordozható biztonságos eszközök csoportos tesztjén (2011 júniusában). A nagy értékű vállalati telepítésekkel való használatra tervezett DT4000-Managed FIPS 140-2 Level 2 tanúsítványt kínál, és központilag felügyelhető, kiváló ár-érték arányú termék – legalábbis a gyártó szerint. A Kingston Technology a BlockMasterrel együttműködve alkotta meg a SafeConsole for Kingston technológiát, amely a meghajtó teljes körű felügyeletét biztosítja. A DataTraveler 4000 ugyanazokkal a jellemzőkkel rendelkezik, mint a DT4000-M, viszont ez az eszköz nem felügyelt.