A gin napjaink egyik legnépszerűbb alkoholos itala és koktélalapanyaga. Főként a forró nyári napok egyik legkellemesebb frissítője, mondjuk egy klasszikus gin & tonic-ként.
Manapság Angliától Japánig, Dél-Afrikán és Kolumbián keresztül Amerikáig a világ számos országában készítenek már különböző ízesítésű gineket.
Kíváncsiak vagyunk arra, hogy más népeknél melyek közülük a legkeresettebbek? Szeretnénk egy kicsit a nagyvilágba is kitekinteni? Akkor a Drinkmix nemzetközi gin kínálata segítségünkre lehet!
Holland gyökerek
A gin a holland jenever alapján jelent meg a 17. századi Angliában. A készítése során a gabonafélék lepárlása után borókabogyót és egyéb fűszereket áztatnak a szeszbe, majd azt újra lepárolják.
A nemzetközi ginek legfőbb jellemzője a tipikus, karakteres, borókás íz. Az egyedi ízvilágért felelős alkotóelemek terén gazdag választékot kínálnak az aromás növényi hozzávalók. Ilyenek a citrusfélék, a szegfűszeg, a koriander, a bodza, a birs, a rózsa, az uborka vagy éppen a zöld tea.
Gin & Tonic, orvosságból highball koktél
A gin kialakulásával párhuzamosan született meg a tonic, majd a világhírűvé vált frissítő koktél a gin & tonic. A 19. században Indiában állomásozó britek gondoltak egyet, és az amúgy önmagában rettentően keserű kininhez, vizet, cukrot, lime-ot és gint kevertek. Így kellemesen ellazító, frissítő ital vált belőle.
A tonikok ízvilágát különleges, ritka, botanikus fűszerekkel varázsolják még inkább egyedivé. Ezek adják az alapját a mostanság népszerű, külön is kapható gin fűszereknek. Az elmúlt két évszázadban a gin és tonic párosa a világ egyik legnépszerűbb koktélja lett a brit katonáknak köszönhetően.
A klasszikus London Dry Gin ízvilág
A London Dry Gin a ginek azon típusa, amelyet a hagyományos első londoni receptúrák szerint készítenek. A gin alapanyagát és ízesítő anyagait egyszerre párolják le, és kizárólag természetes anyagokkal, például fűszerekkel, gyümölcsökkel tuningolják. Az ízesítő anyagokat a második lepárlás során nem szabad már újra hozzáadni.
Különlegesség a felkelő nap országából
A japán precizitás természetesen a ginkészítés és -kóstolás esetén is tetten érhető, például a Roku esetében. A roku szó jelentése japánul hat. Ezt figyelembe véve különleges megjelenésű hatszögletű üvegbe töltik, és hat tradicionális fűszerrel ízesítik, amelyet aztán még nyolc fűszer egészít ki.
Különleges közülük a Sakura, vagyis a cseresznye virága és levele, amitől virágos és sós ízjegyeket kap. A kifinomult Gyokuro zöld tea is érdekes, de a Sencha zöld tea és a Sansho bors is, valamint a Yuzu héja, ami egy aromás, savanyúbb citrusfajta. Ezeken kívül még angyalgyökér, borókabogyó, pitypang, bazsalikom, rozmaring, fahéj, koriander, narancshéj, citromhéj is megtalálható a különböző fűszerezésekben.
Ha igazán kellemes frissítőre vágysz a nyáresti teraszos lazulásokhoz, akkor feltétlenül nézz szét a világ számos tájáról beszerezhető ginek között!