Repülőgépmakettekről lesz szó alapvetően a bejegyzésben, méghozzá 1:48 méretaránnyal. Igyekszünk egyrészt megmutatni azt, hogy méret és nagyságrend szempontjából hogyan is érdemes elképzelni az 1:48 értéket.
Illetve nyilván az sem maradhat ki a cikk tartalmából, hogy jellemzően kiknek jelenthet extra értéket és izgalmat az, hogyha bármelyik 1:48 méretaránnyal rendelkező makett összeállításán dolgozhat.
Mire is utal pontosan, ha egy repülőgépmakett 1:48 méretaránnyal bír?
Természetesen a katonai repülőgépek mellett az összes többi makett kapcsán ugyanazt a számítást érdemes alapul venni. Az 1:48 méretarány tehát arra utal ezeknél a maketteknél, hogy a kiszemelt darab negyvennyolcad része az eredetinek.
Ha láttunk már személyesen, testközelből egy-egy méretes katonai repülőt, akkor talán sejthető a dolog léptéke. Ugyanakkor persze nem biztos, hogy szemmértékkel ezt könnyű felmérni. Úgyhogy leginkább azt lehet mondani a dolog kapcsán, hogy az 1:48 méretarány nem kicsi.
Vagyis ezek a modellek bizonyosan lebilincselő elfoglaltságot és programot jelenthetnek.
Melyek a legnépszerűbb katonairepülőgép-makettek 1:48 méretaránnyal?
A kérdés kedvéért érdemes lehet szemügyre venni a Modellfutár katonai repülőgépeit 1:48 méretaránnyal, külön a legnépszerűbb opciókra szűrve. A toplistás darabok között egyértelműen a MIG-21R kívánkozik az élre, amit aztán szorosan követ a BOEING F/A-18F „SUPER HORNET”.
De hasonlóan népszerű opciónak számít a P-51D-20 MUSTANG, illetve a TAMIYA KAWASAKI KI-61-ID HIEN, mint sokak által csodált és előnyben részesített különlegesség.
Egyébként a II. világháborús katonai repülőgépek között olyan verziók is gyakran kerülnek be a virtuális kosárba, mint például a HENSCHEL HS 129 B-2 EASTERN FRONT, illetve a HENSCHEL HS 129 B-2 NORTH.
Nem kell tehát hiányt szenvedni a modellekből. Különösen akkor, ha valaki erőteljesen érdeklődik a terület iránt.
Kedvcsináló gyanánt, avagy kiknek lehet szuper egy ilyen makett 1:48 méretaránnyal?
Nyilván adja magát a dolog, hogy kik lehetnek azok, akik előszeretettel szemezgethetnek a katonai repülőgépek 1:48 méretaránnyal összeállítható darabjai között. A dologhoz bizonyosan kell egy jókora adag érdeklődés a makettek, illetve a katonai repülőgépek iránt.
A kettő együttesen tökéletes alapot jelenthet ahhoz, hogy hosszú órákon át is szívesen foglalkozzunk a frissen beszerzett makett aprólékos és precíz összeállításával. Bizonyosan megéri egyébként a dolog annak fényében, hogy a munka eredménye mennyire hangulatos, illetve szemre is roppant tetszetős lehet.