A napelemrendszerrel kapcsolatban számos tekintetben fogalmazódik meg félelem a felhasználókban. Egyrészt tartanak attól, hogy a telepítés elhúzódik és otthonuk hosszú időre építési területté válik. Másrészt a magas, soha meg nem térülő árak miatt aggódnak.
Ezen negatív gondolatok eloszlatása végett most megnézzük, mennyi idővel és milyen költségekkel kell számolni a kivitelezéssel kapcsolatban!
Így történik a napelem telepítése
Miután a SOLARZONE jóvoltából tájékoztatást kaptunk a napelemes rendszer ár vonatkozásában és el is fogadjuk azt, nincs más hátra, mint a telepítés. Ha minden rendben van és a tető is tökéletes állapotban van (tehát nincs szükség szerkezeti munkálatokra vagy a tetőfedés javítására), a telepítés családi házak és otthonok esetében 1 munkanapon belül végbemehet.
Ha szeretnénk kihasználni a napenergia adta előnyöket, első lépésként fel kell vennünk a kapcsolatot egy olyan céggel, amely a rendszer telepítésével foglalkozik. Ezt követően ők egy ingyenes helyszíni szemlét és az egyéni igények felmérését követően megtervezik a rendszert és árajánlatot is készítenek.
Az árajánlat megküldése után – ha azt elfogadjuk – sor is kerülhet a tervezésre és az engedélyeztetésre. Végül nincs más hátra, mint a kivitelezés, amely – ahogy arról már szó volt – átlagosan 1 munkanap alatt megtörténik. Összességében tehát elmondható, hogy 2 hónapon belül kész is lehet a vágyott fotovoltaikus rendszer.
Valóban megéri?
Most, hogy már tudjuk, hogyan is kerül a napelem a tetőre, minden bizonnyal felmerül bennünk a kérdés, hogy vajon valóban megéri-e. A telepítés nem tekinthető csekély kiadásnak, hosszú távon azonban mindenképpen megtérül.
Egy jól megtervezett, kiépített, minőségi rendszer 25-30 évig működőképes marad, míg a bekerülési költségét 8-10 év alatt termeli ki. Így egy nagyobb, egyszeri kiadással rengeteget spórolhatunk a villanyszámlán. Nem beszélve arról, hogy a természet védelméhez is hatékonyan hozzájárulhatunk.
Kimeríthetetlen lehetőségek
Egyértelmű, hogy a napelemek tulajdonképpen kimeríthetetlen energiaforrások, amelyek minden háztartásban hasznosak lehetnek. A beépítés alapkritériumai mellett csupán napsugárzásra van szükségünk a működtetéshez. Ha pedig akkumulátort is alkalmazunk, abban az esetben is lesz majd elegendő mennyiségű energiánk, amikor a napelemek semmit sem termelnek.
A napelemrendszerek teljesen biztonságosak, lehetővé teszik a kismértékű függetlenedést, hiszen bármit is hoz a jövő, egy saját, kiépített rendszerrel mindig rendelkezni fogunk. Bátran használhatjuk az elektromos eszközök működtetéséhez, a víz melegítéséhez, a fűtéshez vagy akár az elektromos autó töltéséhez is. Ez pedig igen csak fontos a kiszámítható és fenntartható jövő megteremtése érdekében.