Bár az álláshirdetések feladását a nagyobb cégeknél a HR-es munkatársak végzik, de a kis- és középvállalkozásoknál nem mindig áll rendelkezésre egy ilyen szaktudással rendelkező kolléga, így cégvezetőként nem árt tisztában lennünk azzal, hogy mi az álláshirdetés menete, és milyen buktatói lehetnek a folyamatnak.
Ezért is gondoltunk arra, hogy a mai cikkünkben lépésről lépésre felvázoljuk azt, hogy hogyan is működik a hirdetésfeladás az egyik népszerű álláskereső webhelyen, a Zalaegerszegállás.hu-n.
De egyébként, ha elakadnánk, akkor a ZalaegerszegAllas.hu állásportál kapcsolat aloldalán szereplő elérhetőségeken keresztül is feltehetjük a kérdéseinket a webhely üzemeltetőinek, akik szívesen állnak majd a rendelkezésünkre.
Regisztráció
Amennyiben még nem rendelkezünk regisztrációval, a hirdetés feladásához először regisztrálnunk kell. Ezt, ha rámegyünk a főoldalra, a munkaadóknak fül alatt a regisztrációra kattintva tehetjük meg.
Ezután pedig töltsük ki a csillaggal jelölt részeket! Ha nem talált hibát a rendszer, kiírja, hogy a regisztráció sikeres volt, illetve tájékoztat arról, hogy a regisztrációnkat egy munkanapon belül aktiválni fogják a portál munkatársai, és erről a megadott kapcsolattartói e-mail-címre értesítést is küldenek.
Miután ez megérkezik, be tudunk lépni a portál hirdetésfeladó felületére, ahol a profilom fül alatt módosíthatók a fiók, a kapcsolattartó és az intézmény adatai.
Hirdetés feladása
Ha mindezekkel megvagyunk, akkor rá kell kattintani az új hirdetés gombra, és első lépésként meg kell nevezni a pozíciót. Fontos, hogy olyat válasszunk, amely a jelentkezők számára is mond valamit, hiszen csak így tudjuk felkelteni a figyelmüket!
Aztán meg kell adni a munkavégzés helyének pontos címét és a feladat típusát. Az utóbbi megkönnyítése érdekében 5 nagy kategórián belül felmerülő számos feladattípus és pozíció lett felsorolva a rendszerben, amelyek közül akár többet is meg lehet jelölni. Az álláskeresők pedig a nyitólapon ezekre a kulcsszavakra szűrve, könnyebben megtalálhatják az őket érdeklő álláslehetőségeket.
Emellett meg kell adni még azt is, hogy határozott vagy határozatlan időre fog-e majd szólni a foglalkoztatás, és a meghirdetett pozícióra milyen végzettséggel rendelkező jelentkezőket várunk.
Továbbá a leírás részben részletesebben is körül kell írni a munkakör jellegét, és meg kell adni azt a dátumot, ameddig a jelentkezéseket várjuk.
Hirdetés időzítése
A fenti pontok teljesítése után már csak annyi teendő maradt, hogy beidőzítsük a hirdetést. A rendszer egyébként erre automatikusan a hirdetés létrehozásának napját adja meg, de természetesen lehetőségünk van arra is, hogy bármilyen más dátumot megadjunk. Voilá, kész is vagyunk.
A cikk végeztével azonban még annyi javaslattal élnénk, hogy kerüljük a hirdetés szövegében a versenyképes kifejezést, adjunk meg helyette egy bértartományt. Ezáltal ugyanis a jelöltek könnyebben el tudják dönteni, hogy ez a javadalmazás megfelel-e az életmódjuknak vagy sem.