Négy tényező kombinációja, mely hozzájárul a letapadt szennyeződések teljes eltávolításához a padlón. Ez a Sinner kör, ami voltaképp a hőmérséklet, az érintkezési idő, a kémhatás és a mechanikai erő együttesének megfelelő alkalmazását jelenti.
Hatékony gépekkel
A takarítás nem mindig egyszerű feladat otthonunkban sem, és az olyan nagyobb terek, mint amilyenek a szállodák vagy kereskedelmi egységek, másfajta odafigyelést és munkát igényelnek. Ezt segítik elő a Higienia.net által forgalmazott professzionális takarítógépek, melyek otthoni és ipari használatra is bevethetők.
Vannak itt padlósúrolók, súrolóautomaták, seprőgépek, és az ezekhez szükséges kopóalkatrészek is beszerezhetők az Il Contatto Kft.-től. A javarészt olaszországi importból érkező gépek, eszközök, tisztítószerek és szállodahigiéniai termékek magas minőséget képviselnek, így profi takarítást tesznek lehetővé.
A Sinner kör jelentése
Négy lépésből áll a professzionális tisztítás a Sinner kör fogalma szerint. Az első tényező a kémia, tehát a szennyeződés típusának leginkább megfelelő kémiai oldatra van szükség, ami lehet mosószer, zsíroldó, vízkőoldó és így tovább. A második a víz hőmérséklete, ami szintén meghatározza a tisztítószeres eljárás végeredményét.
A harmadik tényező az érintkezési idő – ez azt mutatja meg, mennyi időre van szüksége a vegyi anyagnak ahhoz, hogy a leghatékonyabban fejtse ki hatását a szennyeződésen. Míg az utolsó fontos dolog a mechanikai teljesítmény, ami magában foglal minden olyan kézi és mechanikus műveletet, amely a mosószeroldat által kezelt szennyeződést eltávolítja, ez lehet felmosó és kefés gép is.
Ezt a kört más néven a tisztítás faktoriális körének nevezik, melynek megalkotója dr. Herbert Sinner, a Henkel vegyészmérnöke, aki 1959-ben definiálta ezt a folyamatot. A négy tényező, tehát a hőmérséklet, a kémiai és mechanikai hatás, valamint az idő minden tisztítási műveletben jelen van, viszont minden tényező változó.
Változó tényezők
Itt van például a hőmérséklet, ami a választott tisztítószertől függően akár 50 fokos is lehet, sőt, a forró víz már önmagában is tisztító hatású lehet. A kémiai hatásnál nemcsak a megfelelő tisztítószer kiválasztására kell ügyelni, hanem annak megfelelő adagolására is. Az idő szempontjából két tényező számít, az egyik a tisztítószer hatóideje, a másik a tisztításhoz szükséges összes idő. Ezt a felület és a szennyeződés típusa, valamint az alkalmazott eszköz is befolyásolja.
A mechanikai hatás pedig az az erő, amelyet mi magunk gyakorlunk a tisztítóeszközre, így eltávolítva a szennyeződést. Dr. Sinner szerint pedig a profi tisztítás kulcsa, hogy ez a négy tényező egyensúlyban legyen. Vannak esetek, mikor a megfelelő kémiai szer kiválasztása és az érintkezési idő fontosabb, sokkal jobban befolyásolja a végeredményt, mint a mechanikai beavatkozás. Ezért fontos tudni, hogy hogyan lehet kihasználni a különböző tényezők hatékonyságát az optimális eredmény elérése érdekében.