A digitális esélyegyenlőség és az internetbiztonság megteremtése érdekében tervezett közös fellépésről szóló együttműködési megállapodást írt alá a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat és a Vodafone Magyarország Alapítvány az Európai Bizottság által indított „Safer Internet Program” támogatásával megrendezett, „Az internet hatása a gyermekekre és fiatalokra” című konferencia keretében.
A Vodafone 2015 decemberében indította el a Vodafone Digitális Iskola Programot a hátrányos helyzetű fiatalok digitális ismereteinek fejlesztése és a magyarországi oktatás digitális átalakításának ösztönzése érdekében. Az indulás óta eltelt alig tíz hónap során a Vodafone 1300 Vodafone Tab SpeedLTE táblagépet osztott ki 25 iskolában országszerte,valamint díjmentesen biztosítja az oktatási célú használathoz szükséges havi három gigabyte adatforgalmi keretet is.
Miután az iskolák közel hétszáz érintett pedagógusának internetbiztonsági oktatására már tavasszal sor került, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálattal aláírt együttműködésnek köszönhetően a Vodafone jóvoltából néhány napon belül megkezdődik az iskolákban a mintegy 6500 érintett gyermek internetbiztonsági oktatása is.
„A mai gyermekek beleszülettek a digitális világba, számukra a világháló nem csupán a tudás hatalmas tárházát jelenti, de alapvető, sőt, talán az elsődleges szocializációs teret is”– mondta Marchhart Pál, a Vodafone Magyarország Vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese és a Vodafone Magyarország Alapítvány kuratóriumi tagja.
„Ugyanakkor a legtöbb fiatal tapasztalatlan. Nem tudja, hogyan kell okosan, biztonsággal használni az internetet, és nincs tisztában a digitális veszélyekkel, illetve azok súlyosságával. A tudás hiánya együtt jár a kiszolgáltatottsággal, így elengedhetetlen, hogy minél korábban és minél többet halljanak a biztonságos netezésről. Ez az oka annak, hogy a Vodafone Digitális Iskola Program egyik legfőbb célja a digitális esélyegyenlőség megteremtése mellett a biztonságos internetezés alapjainak megteremtése.”
„A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat a Safer Internet Programban tudatosságnövelő központként számos eszközzel hívja fel a társadalom figyelmét a biztonságos internethasználat fontosságára. Szakembereink, oktatóink, trénereink ingyenes előadásokat, foglalkozásokat tartanak diákok, tanárok, szülők számára az egész országban. A 2009 óta futó programban évente legkevesebb harmincezer gyerekhez, húszezer szülőhöz, pedagógushoz és egyéb szakemberhez jutnak el oktatóink.
Megszerzett tudásunkat, tapasztalatainkat szívesen osztjuk meg más, a témát kiemelten kezelő szervezetekkel is. Így örömmel fogadtuk a Vodafone Magyarország Alapítvány megkeresését, amely a Digitális Iskola Programhoz keresett szakembereket. A mai napon aláírt együttműködés egy közös gondolkodás eredményeként az ország egész területén, hátrányos helyzetű térségekben működő iskolákhoz juttatja el a XXI. század online ismereteit a digitális esélyegyenlőség jegyében. Öröm számunkra, hogy csatlakozhatunk ehhez a programhoz, amelynek első lépcsőjeként az általunk évente oktatott harmincezer diákon túl, további 6500 diákhoz jutnak el a biztonságos internetezés legfontosabb ismeretei” – tette hozzá Edvi Péter, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat elnöke.
A Vodafone Digitális Iskola Programban résztvevő iskolák listája
1. Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Fábiánsebestyén
2. Csongrád és Térsége Széchenyi István Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, Csongrád
3. Kisteleki Általános Iskola, Kistelek
4. Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola Pallavicini Sándor Általános Iskolája, Sándorfalva
5. Móra Ferenc Általános Iskola, Szakképző Iskola és Kollégium, Mórahalom
6. Hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskola, Hódmezővásárhely
7. Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Makó
8. Pitvarosi Petőfi Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Pitvaros
9. Budapest VI. Kerületi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Budapest
10. Galgamácsai Fekete István Általános Iskola, Galgamácsa
11. Székely József Ref. Általános Iskola, Szentmártonkáta
12. Mátray Gábor Általános Iskola, Nagykáta
13. Tápióbicskei Földváry Károly Általános Iskola, Tápióbicske
14. Bükkaranyosi Általános Iskola, Bükkaranyos
15. Hejőkeresztúri IV. Béla Általános Iskola, Hejőkeresztúr
16. Fekete Borbála Általános Iskola Csere-Erdő Tagiskolája, Hencida
17. Bán Zsigmond Református Általános Iskola, Tiszafüred
18. Budai Városkapu Iskola, Vasas-Somogy-Hird Általános Iskola tagintézmény, Pécs
19. Budai Városkapu Iskola, Szieberth Róbert Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Pécs
20. Csány-Szendrey Általános Iskola Rezi Tagintézménye
21. József Attila Általános Iskola Oroszlány
22. Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola Rákóczitelepi Tagintézménye
23. Búzaszem Általános Iskola és Alapfokú MűvészeiIntézmény
24. Szolnoki Szent- Györgyi Albert Általános Iskola
25. Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola Béke Általános Iskolája