A Nemzetközi Űrállomáson állították üzembe azokat a második generációs, mezőgazdasági felhasználást célzó kamerákat, amelyeket a Basler partnere, a FluxData Inc. fejlesztett.
Az Észak-Dakotai Egyetemmel és a NASA-val szoros együttműködésben kifejlesztett eszköz a FluxData FD-1665 multispektrumos kameráinak egyedi igények alapján tökéletesített változata. Az új kamera nagymértékben testreszabható, és egyben alkalmas a működés helyén, a LANDSAT 5TM műholdon arra is, hogy emulálja a zöld, a vörös és a NIR (az infravörös tartományhoz közeli) spektrumokat.
Az elsősorban mezőgazdasági célokat szolgáló műholdkamera fejlesztésben az egyetem hetven hallgatója vett részt. A biztonsági kamerákban használt technikai megoldások továbbfejlesztésével pedig lehetővé válik, hogy a Föld felszínét folyamatosan pásztázó kamera nagy termőterületekről szolgáltasson információt egy adatközpontba, de emellett természeti katasztrófák esetén is hasznos eszköz lehet a károk felmérésében, illetve abban, hogy egy tűzvész vagy egy árvíz valójában mekkora és milyen jellegű területet sújt.
A FluxData rendkívül büszke az újonnan kifejlesztett kamerarendszerre, amely a Basler megfigyelő kameráinak elektronikai megoldásaira épül, és immár arra is alkalmas, hogy a világűrben kutatási, oktatási célokat szolgáljon, illetve segítse a természeti katasztrófákra gyors elhárítását – mondta Pano Spiliotis, a FluxData vezérigazgatója.
A kameráról további információ és részletes műszaki paraméterek a http://www.fluxdata.com/issac weboldalon olvashatók.
Forrás: Biztonságpiac.hu