Az Axis Communications legújabb hálózati termékcsaládja, a beltéri AXIS Q3505-V, és a kültérre tervezett AXIS Q3505-VE a legváltozatosabb és kihívásokkal teli környezetbe helyezve is tartós megoldásnak bizonyulnak. Egyedülálló képminőséget biztosítanak éjjel és nappal is.
Az új termékcsalád olyan funkciókkal rendelkezik, mint WDR-Forensic Capture, Lightfinder technológia, HDTV 1080p felbontás, elektronikus képstabilizáló funkció és ütésállóság.
A két új kamera nem csak full HD felbontással bír, hanem automatikusan átáll WDR-ről Lightfinder üzemmódba, ha a körülmények ezt igénylik, így egy időben tudja rögzíteni a sötét és világos területen zajló eseményeket. A HDTV 1080p felbontás melletti 60 fps képfrissítési sebesség a szokásos képfrissítési sebesség kétszeresét jelenti, amivel folyamatos, akadozás-mentes videót tud készíteni mozgó emberekről, tárgyakról.
A kamerák ki tudják küszöbölni a hordó torzítást (más néven barrel distortion). Ilyenkor a kép szélénél az egyenes vonalak kifelé görbülnek és a kép „hordóalakú” lesz. Az új funkcióval mindez megszűnik. A termékcsalád mindkét tagjához kétféle lencsét választhat: teleobjektívvel és nagylátószögű lencsével kaphatók.
Az alábbi linkekre kattintva megtekintheti a termékeket bemutató videókat:
AXIS Q3505-V http://youtu.be/QjrnJ6G-XEQ
AXIS Q3505-VE http://youtu.be/vDzHkuA3cd4.
Az Axis WDR-Forensic Capture technológiája lehetővé teszi, hogy a kamerák kezelni tudják az olyan, nagy kontraszttal rendelkező komplex helyszíneket, mint amikor a napfény nagyon fényes és nagyon sötét részeket hoz létre. Az új funkció ezen felül egy speciális algoritmus segítségével optimalizálja a képminőséget, és olyan képességgel rendelkezik, amivel észrevétlenül át tud váltani WDR üzemmódból Lightfinder üzemmódba.
Az elektronikus képstabilizáló segítségével nagyban tudja javítani a képminőséget olyan szituációkban, ahol a kamera vibrációnak, rázkódásnak van kitéve. A rögzített videót az elektronikus képstabilizáló nélkül nehéz lenne megnézni. Használatával egy folyamatos, rázkódásmentes videót kap. (Ide kattintva megtekintheti, mire képes ez a funkció: http://youtu.be/-01dcNboMcg.)
A beltéri AXIS Q3505-V IK10 védettségű és IP52 besorolású, vagyis ellenáll pornak és víznek is. A kültéri AXIS Q3505-VE hálózati kamera IK10+ besorolású, ami azt jelenti, hogy ellenáll minimum 50 joules behatásnak. Valamennyi modell ellenáll a vibrációnak és ütésnek. A kamerákat úgy alakították ki, hogy hatékonyan lehessen őket telepíteni, ehhez segítséget nyújtanak a különböző kábelezési megoldások, távoli zoom és fókuszbeállítás, vízszintező funkció és autorotáció.
Az AXIS Q35 sorozat kiválóan alkalmas magas biztonsági fokozatú terepre (városok, repterek, pályaudvarok) valamint ipari és kritikus infrastruktúrával rendelkező telepek megfigyelésére.
Az új kamerák már megtalálhatóak az Aspectis Kft. kínálatában. A részletekről és a technikai jellemzőkről készséggel adnak további felvilágosítást a cég szakemberei.




















