A BalaBit IT Security, a világ egyik vezető IT-biztonsági szoftverfejlesztő vállalata a hazai IT-biztonsági szakma legnagyobb éves konferenciáján, az ITBN 2011-en jelentette be új naplózó megoldásának, a syslog-ng Premium Edition 4 F1 globális elérhetőségét.
A magyar tulajdonú vállalat saját fejlesztésű naplózó megoldásához fejlesztett High-Speed Reliable Logging (HSRL) technológia világszerte is újdonságnak számít, mivel a nemzetközi mérési kritériumok alapján végzett laboratóriumi tesztek szerint már egy belépő szintű hardveren is másodpercenként közel 1 000 000 logüzenetet képes kezelni. Ez az eddig ismert naplózó szoftverek közül a legnagyobb dokumentált teljesítmény. Mivel a vállalat elkötelezett a nyílt forráskódú közösség támogatása iránt, a termék legújabb nyílt forráskódú változatában, a syslog-ng Open Source Edition 3.3-ban szintén megtalálható a HSRL fejlesztések többsége.
A syslog-ng legújabb verziója már nem csak a pénzügyi, telekommunikációs, egészségügyi és kormányzati szervezeteknek jelent segítséget, akikre az iparági és törvényi előírások kötelezően vonatkoznak, hanem azoknak a speciális igényű szervezeteknek is, amelyek kiterjedt hálózattal, adatközponttal vagy felhő infrastruktúrával rendelkeznek, illetve ezekre épülő szolgáltatást nyújtanak. Az események hatékony naplózása, tárolása és elemzése eddig főként IT-biztonsági célokat szolgált és jelentősen hozzájárult a compliance-kötelezett vállalatokat érintő auditok sikeres teljesítéséhez. A HSRL technológia azonban kiszélesíti a naplózás felhasználási területeit: megnövekedett teljesítményének köszönhetően az üzemeltetés nem csak hatékonyabbá és jobban tervezhetővé válik, de a hardverigény csökkentésével jelentős összeg is megtakarítható az üzemeltetésre szánt költségkeretből. Mindez az egyre csökkenő IT-büdzsék ellenére is javíthatja a szervezetek üzletfolytonosságát.
“Tapasztalataink arra engednek következtetni, hogy a következő öt évben megkezdődik a szerver hardverek eltűnése a KKV szektorból, és hamarosan már csak az igazán nagy szervezetek számára lesz kifizetődő egy saját informatikai infrastruktúra birtoklása és üzemeltetése. A felhő megoldások használata általánossá válik. Márpedig ez azt jelenti, hogy az informatikai rendszerben történő, minden aktivitást rögzítő naplók is ezekben a felhőkben keletkeznek majd, tehát ott is kell őket gyűjteni. Így a jövőben a naplózó piacon felértékelődnek a nagyvállalati megoldások és olyan extrém terhelési igények válnak általánossá, amelyeket ma még csak néhány rendszerben ismerünk a világon” – mondta Györkő Zoltán, a BalaBit üzletfejlesztési igazgatója.