Irán tagadta, hogy köze lenne ahhoz a dróntámadáshoz, amelyben három amerikai katona meghalt egy jordániai támaszponton. A támadást az Irán által támogatott Iszlám Ellenállás ernyőcsoport vállalta a felelősséget.
Joe Biden amerikai elnök korábban azt mondta, hogy felelősségre fogják vonni azokat, akik a támadást elkövették.
A Hamász egyik magas rangú tisztviselője, Sami Abu Zuhri azt mondta, hogy az amerikai erők elleni támadások közvetlenül kapcsolódnak Izrael jelenleg is zajló gázai háborújához. A tisztviselő azt nyilatkozta a Reuters hírügynökségnek, hogy a három amerikai katona meggyilkolása üzenet, miszerint, ha nem szűnik meg az ártatlanok legyilkolása Gázában, az amerikai kormányzatnak az egész palesztin néppel kell szembenéznie.
A dróntámadás tovább súlyosbította a feszültségeket Irán és az Egyesült Államok között. Biden elnök azt mondta, hogy az iráni vezetést „felelőssé fogják tenni” a támadásért.
Az Iszlám Ellenállás ernyőcsoport régóta próbálja kiűzni az amerikai csapatokat Irakból és Szíriából. A csoport most a gázai háborút használta fel erőfeszítései fokozására.