A paneles építési technológiáról a többségnek a lakótelepek jutnak eszébe, amelyek megoldást jelentettek a gyors és tömeges lakásépítésre. Az előállítás és kivitelezés terén hasonló elveken alapuló könnyűbeton falpaneles technológia a költséghatékony, gyors és akár egyedi építészeti megoldásokra való törekvés okán került ismét előtérbe, és hódítja meg egyre több építkezni vágyó szívét.
Az energiagazdaságosság, a környezettudatosság új kihívások elé állította az épületszerkezet gyártókat is, a korábbi technológiák újragondolására, továbbfejlesztésére sarkallva őket. Előtérbe kerültek a kis- és nagyelemes építési technológiákat ötvöző, speciális alapanyagokat használó, egyedi gyártmánytervezést lehetővé tevő építési módszerek.
A könnyűbeton építési technológia előnyei
A könnyűbeton falpaneles technológia a modern otthonokkal szemben támasztott követelmények új megközelítését jelenti. A Prelement által kínált szolgáltatások kiszámítható építkezést tesznek lehetővé, és valamennyi munkafolyamatot lefedik az igények felmérésétől a gyártmánytervezésen, gyártáson át a szállításig, kivitelezésig.
A könnyűbeton szerkezetének alapját a betonhoz kevert speciális adalékanyag, a duzzasztott agyaggyöngy vagy keramzit adja. A hagyományos betonnál kisebb testsűrűséggel rendelkezik, önsúlya kisebb, de egyéb jellemzőiben hasonló, fagyálló, tűzálló, nagy szilárdságú. Páradiffúziós és hőátbocsátási tényezője kedvezőbb, így optimális klímát biztosít a lakóterekben. Megfelel a legszigorúbb épületszerkezetekre vonatkozó előírásoknak.
A falpanelek jellemzői
A könnyűbeton technológiával legyártott falpanelek tömör szerkezetűek, betonacél vasalással készülnek, akárcsak a monolit vasbeton falak.
A technológiának köszönhetően a teherhordó falak vastagsága 15 cm, míg a válaszfalaké 12cm, így más technológiákkal összehasonlítva a teherbíró falazatok vastagságának csökkenése révén összeségében 5-8% nettó alapterület növekedés érhető el.
Az egymásra merőleges falpanelek biztosítják az épület statikai vázát, stabilitását.
Milyen előnyöket jelent az építtetők számára?
Bár az előregyártás miatt a tervekhez képest csak minimális változtatásokat tesz a későbbiekben lehetővé, így kevésbé rugalmas technológia, azonban pont ennek köszönhetően rendkívül gyorsan kivitelezhető. Egy átlagos, egyszintes családi ház esetében az építés, amely igazából csak helyszíni szerelést jelent – ezáltal nem jelent környezeti terhelést az építés helyszínén – átlagosan 2-4 napot vesz igénybe.
A panel technológiából eredő másik előny a kétoldalt sík falfelületek megléte, amely tartalmazza a tervek szerint kialakított faláttöréseket, vezetékhelyeket, szerelvénycsatornákat, így a befejező munkálatok gyorsan elkészülhetnek, nincs szükség a belső falak vakolására, finom glettelés után festhetők, tapétázhatók.
A projektet levezénylő cég koordinálja a teljes munkafolyamatot, így garantált, hogy minden az előzetes tervek szerinti feltételekkel és minőségben, az előírt határidőre elkészül.