A Magyar Védelmiipari Szövetség bemutatóján a hazai védelmi ipar szereplői a Budapesten akkreditált véderő- és katonai attasék számára mutatták be képességeiket, fejlesztéseiket. A rendezvény az ugyancsak nagy sikerű áprilisi bemutató folytatása volt, ahol a hazai védelmi- és biztonsági ipar utóbbi két évtizedes tevékenységének bemutatása után a szövetség néhány tagja, az Artifex Kft, a Rába Jármű Kft, a Gamma Zrt, a Respirátor Zrt, a GIS Technologies Kft, az MLR Tech Kft, a Carinex Kft, a BHE Bonn Kft és a FERCOM Kft mutatta be tevékenységét, termékeit.
A mostani bemutató az Eltech Centerben kezdődött, ahol Zsitnyányi Attila, a szövetség elnöke köszöntötte a résztvevőket, majd a BHE részéről Solymosi János, űrtechnológiai igazgató bemutató előadásában összefoglalta a cég mobil, védelmi és űrtechnológiai eredményeit és termékeit, mint például a nagy megbízhatóságú oszcillátorokat, szintézereket, frekvencia áttevőket, telemetriai adó-vevőket és veszélyhelyzeti kommunikációs eszközöket. Ezt követően a Carinex Kft. képviseletében Ertl Zsolt műszaki menedzser ismertette a társaság távközlési monitoring, iránymérő, zavaró, adat- és információvédelmi termékeit.
Az előadásokat követő céglátogatáson a vendégek betekintést nyerhettek ezen megoldások fejlesztésébe, valamint a gyártási folyamatokba: a kézi és gépi beültetések mellett a szigorú tesztelésekbe, beleértve a különböző MIL sztenderdeknek való megfeleltetéseket, vibrációs és EMC teszteket. Ezt követően lehetőség nyílt megtekinteni a Carinex műholdas felderítő rendszerét.
A bemutató második szakaszában a vendégek a Dunakeszi Sport Repülőtéren megrendezett élő bemutatón két UAV rendszert láthattak a BHE kínálatából, a népszerű fix szárnyas repülő mellett a legújabb helyből felszálló fejlesztést is, majd a Carinex forgószárnyas felderítő gépe tartott repülő bemutatót.
Ezt követően a speciális robbanóanyag-kereső kutyák kiképzését végző PowerShield kft. bemutatója következett, majd lehetőség nyílt a magyar fejlesztésű Gepárd M6 HIÚZ megtekintésére.
Ha egy katona valamilyen, eddig még nem, vagy csak hírből ismert, kézi fegyver közelébe kerül, azonnal minden részletet szeretne megtudni az eszközről — mondta a szövetség elnöke. Így történt ez a magyar fejlesztésű, a SERO Engineering Kft. által gyártott GM6 Hiúz nagyteljesítményű, .50-es kaliberű, mesterlövész fegyver bemutatásánál is. A fegyver végtelenül egyszerű karbantartását és gyors csőcseréjét -amely alig három percig tart-, a vendégek kérésére be is kellett mutatni. A műszaki-technikai kérdések mellett piaci információkra vonatkozóak is felmerültek, amelyre a válaszok a katona diplomaták számára világosan érthető magyarázatokkal egészültek ki.
A bemutatók közötti technikai átállások alatt lehetőség volt a Respirátor Zrt. által fejlesztette KOMONDOR könnyű páncélvédettségű harcjárműcsalád két tagjának és a Gamma ZRt. legújabb „CUBE” elnevezésű CBRN felderítőegységének megtekintésére.
A Magyar Védelmiipari Szövetség elnöke szerint, ezek a rendezvények is hozzájárulnak ahhoz, hogy a világ megismerhesse a magyar fejlesztésű védelmiipari termékeket, és az azokat fejlesztő cégeket. Az elmúlt évek során a magyar védelmi ipar szereplői elsősorban külföldi kiállításokon mutatkoztak be, egyrészt hazai kiállítás hiányában, másrészt üzleti lehetőségek is külföldön vannak. Egy hagyományos értelemben vett (C+D jellegű) kiállítást itthon megrendezni nincs is értelme, potenciális vásárlók hiányában a külföldi kiállítók megjelenésével nem lehet érdemben számolni, ahogy külföldi potenciális vásárlók megjelenésével sem. Ezzel párhuzamosan felértékelődhet az olyan hazai rendezvények jelentősége ahol a feladat nem csak az, hogy vevőket találjunk, hanem, hogy visszaadjuk az embereknek a hitet, hogy van még Magyarországon ipar, a Magyar Honvédség az eszközei beszerzésénél felelősen gondolkodik és más NATO tagországokhoz hasonlóan lehetőség szerint támaszkodik a hazai védelmi iparra — jelentette ki Zsitnyányi Attila.