Nyugdíjba vonul Tóth László Tibor országgyűlési vezérőrnagy, az Országgyűlési Őrség parancsnoki tisztségét Lisoczki László országgyűlési dandártábornok veszi át tőle márciustól.
Kövér László házelnök a parancsnokváltási ünnepségen felidézte, hogy tíz éve tettek esküt az új állandó Országgyűlési Őrség tagjai. Tóth megtartotta fogadalmát – mondta. A vezérőrnagy elévülhetetlen érdemeket szerzett a testület múltjának feltárásában, az újjáalapítás jogi környezetének létrehozásában – jelentette ki Kövér. Tóth gondoskodott a szervezet felkészítéséről, felszereléséről, szolgálati rendjéről. Felelősséget vállalt embereiért.
Elkötelezetten vezette az Országgyűlési Őrséget a rutinszerű munka során és akkor is, amikor „a jogállamiság szabályait (.) messze meghaladó jelenségekkel kellett szembeszállni” – mondta a házelnök. Kiemelte, hogy Tóth biztosította a Parlament épületének fizikai védelmét. „Ez a tíz esztendő komoly fejezet volt az Országgyűlés történetében” – hangoztatta Kövér.
A házelnök azt kérte Lisoczkitól, hogy a testület ne veszítse szem elől a mércét, továbbra is hűséggel és becsülettel szolgálja a hazát.
Tóth azt mondta, hogy hatalmas feladatra vállalkoztak 2012-ben, és azt sikeresen teljesítették: az államhatalmi ágak szétválasztásának jegyében visszaállították a teljesen önálló, külső befolyástól mentes Országgyűlési Őrséget. Felidézte, hogy a szervezet elődje az 1912. december 28-án szentesített törvénycikkel létrehozott Képviselőházi Őrség. Az Országgyűlési Őrség tagjai éppen száz évvel később, 2012. december 28-án tették le esküjüket.
Az előkészítési munkálatokat egy üres bérlakásban kezdték 2012 tavaszán, azonban nem kifogásokat kerestek, hanem megoldásokat, így fél év alatt a semmiből létrehoztak egy önálló fegyveres szervet – mondta Tóth. Feladatuk a házelnök személyi védelme, az objektumvédelem. Járőrszolgálatot látnak el, ellenőriznek embereket és csomagokat. Protokolláris, díszelgési feladatokat is végeznek, de önálló tűzoltósággal is rendelkeznek – sorolta a nyugdíjba vonuló parancsnok.
Azt hangoztatta, hogy a testület felszerelése a kor minden igényét kielégíti, a kiképzés színvonala magas, a fegyelmi helyzet pedig stabil. Tóth kiemelte, hogy távol tudták tartani a pártpolitikától az Országgyűlési Őrséget, amely a jog és a szakma szabályai szerint működik. A nyugdíjba vonuló parancsnok szerint helyes irányba indultak el, így érdemes követni a megkezdett utat. Úgy vélekedett, hogy jó kezekbe adja a testületet.