Együttműködési megállapodásokat kötött a közelmúltban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) és a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH).
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem közleménye szerint az egyetem és az ÁSZ közötti megállapodás célja az integritás alapú közigazgatási kultúra fejlesztése, valamint a képzés, a továbbképzés, a tudományos kutatás, a szakértői tevékenység, továbbá a közpénzekkel, a közvagyonnal való gazdálkodás színvonalának és a közigazgatás versenyképességének javítása. Az ÁSZ támogatja a pénzügyi ellenőrzés iránt érdeklődő hallgatók képzését, valamint gyakornoki programján keresztül biztosítja az első gyakorlati tapasztalatok megszerzését.
A NIH és az egyetem közötti megállapodás célja az oktatás, a kutatás-fejlesztés és az innováció szakterületén történő együttműködés intézményesítése, a közigazgatásban tevékenykedő, különösen a kutatás-fejlesztés és innováció politika céljainak megvalósításában részt vevő szakemberek képzésének előmozdítása.
Patyi András, az egyetem rektora rámutatott: intézményüket az teszi egyetemmé, hogy „abban a tudás felhalmozódik és strukturálódik”, illetve attól lesz közszolgálati, hogy állandó kapcsolatban áll az állami szervekkel. Utóbbiak jelzik nekik, hogy milyen tudásra van szükségük, továbbá „az egyetem közvetíti feléjük a közszolgálati szaktudást”.
Domokos László, az ÁSZ elnöke kiemelte: törekvéseiket közös célok jellemzik, ezek között említette a közigazgatási általános kultúra fejlesztését, továbbá a korrupcióellenes küzdelemmel kapcsolatos kutatásokat. Mint mondta, az integritáshoz nem elég a jó szándék, intézményszervezési háttér is kell hozzá, az ÁSZ pedig kiemelt szerepet szán a szakmai tudományos együttműködésnek. Kitért arra, hogy a jövő nemzedéke iránt felelősen gondolkodnak, ennek jegyében szeretnék elérni, hogy alkalmazottaik között a kezdő diplomások hét százalékot tegyenek ki. Hozzátette: a keretmegállapodás programjának végrehajtását évről évre értékelik.
Ahhoz, hogy államigazgatási feladataiknak meg tudjanak felelni, új szakemberekre is szükségük lesz, és mások mellett az ő segítségükkel el kell érni azt is, hogy Magyarország eredményesen szerepeljen a 2014 és 2020 közötti EU-s pályázatokon – mondta Mészáros György. A NIH elnöke megjegyezte, ismereteiket, „tudástárukat” az egyetemi tananyag rendelkezésére bocsátják, amivel „a jövőt építik”.
Forrás: Innoportal.hu