Huszonnégy országból mintegy kétszáz szakember vesz részt keddtől az ipari létesítményi tűzoltóságok kétnapos nemzetközi konferenciáján, Budapesten – tájékoztatták a szervezők az MTI-t.
A Mol-csoport, valamint a FER Tűzoltóság és Szolgáltató Kft. kedden és szerdán rendezi meg a konferenciát. A hatodik alkalommal meghirdetett tanácskozás középpontjában az iparban működő legújabb integrált veszélyelhárítási rendszerek, a balesetek megelőzésével és elhárításával kapcsolatos fejlesztések állnak – olvasható a közleményben.
Az ipari létesítmények magukban hordozzák a balesetek lehetőségét, ennek elkerülésére a legkorszerűbb védelmi intézkedéseket alkalmazzák, de a különféle tűzvédelmi és biztonsági rendszerek mellett kiemelkedő szerepe van a szakemberek felkészültségének is. Ennek a speciális szakterületnek a legújabb ismereteit, a világon alkalmazott legkorszerűbb berendezéseit és módszereit ismerhetik meg a konferencia résztvevői.
A legújabb technológiák működését a gyakorlatban is bemutatják a Mol százhalombattai finomítójában.
A konferencián egy japán szakértő ismerteti a Japánban márciusban történt földrengés utáni gáztartálytüzek oltásának tapasztalatait, a hazai katasztrófavédelem képviselője pedig a tavalyi vörösiszap-katasztrófa következményeinek az elhárítását mutatja be. A résztvevők megismerkedhetnek a beavatkozást segítő legkorszerűbb számítógépes módszerekkel, ilyen például a gázfelhő-terjedési modellek alkalmazása.
A közlemény szerint mindemellett horvát szakemberek bemutatják egyedi, többcélú robot-tűzoltójárművüket, amely emberi élet veszélyeztetése nélkül, távirányítással, akár 1500 méter távolságban is képes tüzet oltani, veszélyes tárgyakat biztonságos helyre vinni vagy éppen utat nyitni más egységek számára.
Forrás: MTI