A Vodafone a nők biztonságáért program nyerte el a Magyar Adományozói Fórum Legsikeresebb Partneri Együttműködések díját az október 4-én megtartott Társadalmi Befektetések Díj átadóján. Idén 32 nevezett pályázatból 14 projekt került a döntőbe.
”Nagyon örülünk, hogy idén is elnyertük a MAF Társadalmi Befektetések Díját, és ezzel egy nagyon fontos társadalmi problémára hívtuk fel az emberek figyelmét. Külön öröm számunkra az, hogy egy olyan projektben dolgozhatunk, ahol a civil szervezetek szakértelme ugyanolyan nélkülözhetetlen, mint a hatóságok részvétele és a modern technológia. A diszpécserek és a rendőrök kiképzése, az adatbázisok kezelése, a helymeghatározás és a mobilkommunikáció fejlesztése, és a partnerek közti hatékony együttműködés mind professzionális szintű szolgáltatókat igényelnek. A Vodafone ezért ilyen szolgáltatókat keresett a civil és a magánszektorban, és kitűnő partnerekre talált a NANE (Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen) Egyesület, a IX. és XII. kerületi rendőrkapitányság, a Top Cop Secutity Zrt. és az iData Műszaki Informatikai Kft. formájában. Köszönöm kollégáim és a programban résztvevő szervezetek munkáját, nélkülük nem lehetne sikeres a programunk.” – mondta Nyilas Orsolya, a Vodafone Magyarország belső kommunikációs és társadalmi felelősségvállalás igazgatója a Magyar Adományozói Fórum díjáról.
A Vodafone Magyarország a NANE (Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen) Egyesülettel összefogva indította el átfogó biztonsági programját a párkapcsolati erőszak áldozatainak támogatására a mobiltechnológia segítségével. A program során az arra rászorulók egy GSM hálózaton működő mobil, gyufásdoboz méretű vészjelző készüléket kapnak, mely veszély esetén egy gombnyomásra elküldi a vészjelzést és a pontos földrajzi koordinátákat is a központba, így lehetővé téve, hogy a hatóságok azonnal beavatkozhassanak. Az előkészítés során a vállalat kiemelt célja volt, hogy egy hosszútávon is működőképes, hatékony, a veszélynek kitett nők biztonságát növelő program épüljön fel, ahol találkozik a civil szakértelem, a technológiai innováció és a Vodafone munkatársainak speciális, a program érdekében alkalmazott tudása.
A díjak odaítélésekor a legfontosabb szempontként az innovációt, a partnerséget és a kiváltott hatást jelölte meg a MAF. A Vodafone a nők biztonságáért program mindhárom területen kiemelkedő eredményeket ért el.
Forrás: Biztonságpiac.hu/NANE