A Groupama Garancia Biztosítóhoz az elmúlt héten időszak több mint 1300 lakásbiztosítási kárbejelentés érkezett a megszokottnál viharosabb, csapadékosabb időjárás miatt. A legtöbb bejelentés (172) Békés megyéből érkezett.
A biztosítótársaságnál a kárbejelentések száma az elmúlt hét viharai, felhőszakadásai, jégverései, illetve villámcsapásai következtében meghaladja az 1300 darabot, aminek a kárösszege közel százmillió forint. A biztosító tapasztalatai szerint ilyen mértékű természeti esemény után még további jelentős számú kárbejelentés várható.
Kiemelkedően sok bejelentés érkezett a villámcsapások kapcsán: a bejelentéseknek körülbelül harmada (közel 450) villámlásokhoz kapcsolódik, ezen belül is a villámcsapások másodlagos hatásai miatt érkezett különösen sok (422) bejelentés. Ugyancsak jelentős számban (236) érkeztek kárbejelentések a jégverés miatt.