Az utóbbi időszakban a hacker társadalom nagyszabású akciókkal, sajtóvisszhangokkal és más cselekményekkel hívta fel magára a figyelmet, ami korábban nem volt jellemző erre a közegre. A rendszeres és sokféle támadás a nagy cégek és kormányok ellen több érdekes kérdést is felvet.
Újra a címlapokon szerepel az Anonymous hackercsapat által is támogatott Occupy Wall Street tüntetés, mivel a hétvégén a New York-i rendőrség tömeges letartóztatásokat végzett a tüntetők körében. A közeli bázisukról a Wall Street-re igyekező tüntetőket a rendőrség a Brooklyn-hídnál feltartóztatta és több mint hétszáz embert őrizetbe vettek.
A megmozdulások szeptember 17-én vették kezdetüket a Manhattan parkban és azóta több amerikai városra is átterjedtek mint Los Angeles vagy Boston. A kérdés már csak az, hogy a rendőrség ilyen mértékű beavatkozása és a tömeges letartóztatások vajon letöri a tüntetők lelkesedését vagy a rendfenetartók csak olajat öntöttek a tűzre – számol be a cert-hungary.hu.
Egyes nagy cégek, multinacionális cégek informatikai vezetői fogalmazták meg azt teóriát, miszerint egyre inkább az a gyanújuk, hogy nem véletlenek az utóbbi idők támadásai, és egy nagyszabású összeesküvés állhat mindezek mögött. A kérdés csupán az, hogy ez kizárólag a nagy cégek megdöntését célozza, vagy a teljes társadalmi berendezkedését – teszi fel a kérdést a cnbc cikkírója?
A Norton legújabb kiberbűnözésről szóló jelentése szerint a világ 431 millió felnőtt találkozott valamilyen fajta kiberbűncselekménnyel az interneten. Ez három százalékos növekedést jelent a 2010-es évhez képest. A jelentés alapján a harmadik leggyakoribb kiberbűncselekmény a vírus vagy káros szoftver fertőzés, az adathalászat és online bankkártya csalás valamint az emailben érkező csalások.
Az egyesült államokban percenként 141 felhasználó esik a internetes bűnözők csapdájába. „A kutatásaink szerint a felhasználók 41 százalék nem rendelkezik semmilyen biztonsági szoftverrel”, monda el Helen Malani, a Norton kiberbűnözési szakértője. „Van egy általános apátia ezzel kapcsolatban. Háromszor annyian esnek áldozatul kiberbűncselekményeknek, mint a hagyományos támadásoknak, az emberek mégis attól félnek jobban, hogy az utcán kirabolják őket.”