A biztonsági videópiac legátfogóbb hálózati képességekkel bíró sorozatát mutatta be az Axis Communications. Az AXIS M70 és AXIS P72 videokódoló költséghatékony megoldást kínál az analóg rendszerekről az IP alapú megfigyelőrendszerekre való áttéréshez.
„A videokódolók skálájának ezzel a kiegészítésével, kiváló lehetőség nyílik versenyképes ajánlatok tételére köszönhetően a rugalmas és széleskörű funkcionalitásnak” – mondta Bata Miklós, az Aspectis Kft. ügyvezetője, az Axis magyarországi disztribútora. „Az új AXIS M70 és AXIS P72 videokódoló sorozat megkönnyíti az analóg CCTV rendszerek bővítését a hálózati videó összes előnyének nyereségével, anélkül hogy ki kellene dobnunk meglévő analóg rendszerünket. Ezen előnyök lehetővé teszik, hogy megtakarítsunk gépek, telepítés és menedzsment költségeket, illetve mindezek felett további távfelügyeleti képességeket, jobb skálázhatóságot és kiváló eseménykezelést kapunk.”
Az Axis öt új taggal bővítette videokódolók portfólióját, a különböző ügyféligények kielégítésére, amelyek négy-tizenhat csatornával rendelkeznek. Ma, az Axis tizenhat tagból álló portfóliójának többsége támogatja a H.264-et, amely igen hatékony videó tömörítési formátum. Az AXIS M70 és P72 sorozat ideális megoldás kis- és közepes méretű helyeken, mint például benzinkutak, kisboltok és kisebb irodák. A két sorozat új tagjai a következők: AXIS M7014 (4-csatornás), AXIS M7010 (16-csatornás), AXIS P7214 (4-csatornás, audióval), AXIS P7224 (4-csatornás videokódoló blade audióval) és az AXIS P7210 (16-csatornás, audióval).
Az analóg megfigyelőrendszerek telepítésének elnyerésénél nagy segítség az AXIS M70-es sorozata, amely megbízható, hatékony és professzionális hálózati megoldást nyújt. Az AXIS P72 sorozat teljes értékű megoldást kínál sokoldalú és fejlett hálózati képességeivel, kiváló videó- és hangminőség mellett. Mindkét kódoló biztosítja a kettős videófolyamot, a H.264-et és a Motion JPEG-et. A H.264 tömörítéssel drasztikusan lecsökkenthetjük sávszélesség és tárhely igényünket képminőség romlása nélkül.
A Power over Ethernet (IEEE 802.3af) lehetővé teszi, hogy a kódolók az Ethernet kábelen kapják a szükséges tápellátást. Mint minden Axis videó kódoló, ezek is támogatják a PTZ-t, amellyel lehetőség nyílik analóg PTZ kamerák vezérlésére. Ezenkívül a standalone változatok microSDHC kártyahellyel is rendelkeznek.
Ezen termékeket támogatja az AXIS Camera Station videokezelő szoftver, valamint az iparág legtöbb szoftvere az Axis Application Development Partner programon keresztül. A különböző gyártói megoldások közötti átjárhatóság érdekében támogatják az ONVIF specifikációkat, illetve egyetlen kattintással csatlakoztathatóak az AXIS AVHS rendszeréhez.
Forrás: Biztonságpiac.hu